Według statystyk w Polsce powstaje 1000 firm dziennie. Największym problemem nowych przedsiębiorstw jest brak wystarczających środków na inwestycje. W takim przypadku warto skorzystać z szeroko dostępnych produktów finansowych. Firmy pożyczkowe są doskonałą alternatywą dla banków, ponieważ nie mają wyśrubowanych wymagań co do zdolności kredytowej.
FirmaDarmowa
pożyczka
Kolejna
pożyczka
Opinie klientów
1. Ocena10 AASA dla biznesu - Darmowa pierwsza pożyczka10000 złAASA dla Biznesu
4.91 /5
na podstawie 151 opinii
Weź pożyczkę Porównaj
2. Ocena9.5 Aforti Finance -150000 złAforti Finance
3.63 /5
na podstawie 22 opinii
Weź pożyczkę Porównaj
3. Ocena9.5 Caseo - opinie -25000 złCaseo
3.44 /5
na podstawie 9 opinii
Weź pożyczkę Porównaj
4. Ocena9 iWoca -150000 złiWoca
4.43 /5
na podstawie 23 opinii
Weź pożyczkę Porównaj
5. Ocena8.5 Visset 1000 zł Darmowa pierwsza pożyczka5000 złVisset
3.34 /5
na podstawie 102 opinii
Weź pożyczkę Porównaj
6. Ocena8 Autokapital -100000 złAutokapital
2.90 /5
na podstawie 65 opinii
Weź pożyczkę Porównaj
7. Ocena7.5Monument Fund -5000000 złMonument Fund
4.52 /5
na podstawie 29 opinii
Weź pożyczkę Porównaj

AASA dla biznesu zwycięzcą grudniowego rankingu pożyczek dla firm

Na pierwszym miejscu w rankingu pożyczek dla firm znalazła się AASA dla biznesu. Warto zaznaczyć, że pożyczkodawca od kilku miesięcy okupuje najwyższą lokatę. Przedsiębiorcy chwalą firmę za wysoką przyznawalność pożyczek. Udzielone zobowiązania wahają się w przedziale od 1500 do 10 000 zł. Okres spłaty przewidziano od miesiąca do 24. Co ciekawe z produktu mogą skorzystać start–upy i firmy, które funkcjonują zaledwie przez jeden dzień. AASA dla biznesu posiada certyfikat Firmy Wiarygodnej Finansowo.

Dalsze miejsca na podium

Drugie miejsce należy do Aforti Finance. Firma cieszy się wśród klientów sporym uznaniem ze względu na bardzo wysokie kwoty oferowanych pożyczek. Na plus również zasługuje szybki proces weryfikacyjny. Kwoty zobowiązań zaczynają się od 5 000 do 100 000 zł. Okres kredytowania – od 6 do 12 miesięcy.
Na ostatnim stopniu podium uplasowało się Caseo. Firma nie wymaga przedstawiania wielu dokumentów. Do otrzymania pożyczki wystarczy wydruk z obrotów z kasy fiskalnej. Warto odnotować, że instytucja korzysta z ekspresowych przelewów bankowych, przez co kwota pożyczki na koncie wnioskodawcy pojawia się niemal natychmiast po wydaniu decyzji. Maksymalny czas na uregulowanie zobowiązania wynosi 12 miesięcy. Wysokość pożyczki – do 25 000 zł.

IWOCA – wcześniejsza spłata pożyczki skutkuje niższym kosztem zobowiązania

Czwarte miejsce w grudniowym rankingu pożyczek dla firm przypadło firmie IWOCA. Cechą charakterystyczną oferowanego produktu, jest niskie miesięczne oprocentowanie – 0,797 proc.Odsetki są naliczane każdego dnia. Wcześniejsza spłata skutkuje mniejszym kosztem zobowiązania. IWOCA jest członkiem Konferencji Przedsiębiorstw Finansowych w Polsce.
Piątą lokatę zajęła firma Visset. Instytucja pozabankowa świadczy niewysokie kwoty pożyczek. Wysokość zobowiązania waha się w przedziale od 300 do 5 000 zł. Wierzytelność należy spłacić w jednorazowej wpłacie. Okres kredytowania wynosi 30 dni. Za dodatkową opłatą istnieje możliwość prolongaty zaciągniętej pożyczki.

Firmowe pożyczki na samochód i pod zastaw nieruchomości

Szóste miejsce zajął Autokapital.pl. Firma udziela pożyczek dla firm, na zakup i pod zastaw samochodu. Kwota zobowiązania jest uzależniona od wartości pojazdu. Wycenę auta przeprowadza rzeczoznawca. Co ciekawe, klient może korzystać z zastawionego samochodu przez cały okres pożyczki Maksymalna kwota może sięgać nawet 100 000 zł. Natomiast czas na spłatę przewidziany jest na: 12, 24, 36 i 48 miesięcy.
Siódme, ostatnie miejsce zajęła firma Monument Fund. Instytucja może się pochwalić najwyższą kwotą oferowanej pożyczki – do 500 000 zł. Zabezpieczeniem zobowiązania jest nieruchomość. W tego typu produktach finansowych należy być ostrożnym, ponieważ brak spłaty skutkuje przejęciem przez wierzyciela zastawionego domu lub mieszkania.

Pożyczki dla firm już od pierwszego dnia funkcjonowania działalności

Pożyczki pozabankowe dla firm są ciekawą alternatywą dla produktów bankowych. Oczywiście firmy pożyczkowe oferują znacznie niższe kwoty niż banki, a oprocentowanie udzielanych zobowiązań jest nieco wyższe. Jednak instytucje pozabankowe nie mają wysokich wymagań, co do zdolności kredytowej. Firma, która nie wykazuje zysków z powodzeniem może starać się o pożyczkę. Co więcej z produktu mogą skorzystać młode podmioty, które funkcjonują zaledwie przez jeden dzień.
Warto zaznaczyć, że istnieje możliwość przeniesienia pożyczki dla konsumentów na potrzeby firmy. Część przedsiębiorców decyduje się na ten krok, ze względu na niższe wymagania co do zdolności kredytowej. W celu znalezienia odpowiedniej pożyczki warto skorzystać z rankingów pożyczek na raty lub rankingów chwilówek.
Dodatkowym atutem produktów finansowych skierowanych do osób fizycznych jest bardzo szybka procedura weryfikacyjna. Jest to spore udogodnienie zwłaszcza w okresie świąteczno – noworocznym, gdzie duża część przedsiębiorców w celach inwestycyjnych korzysta z pożyczek na święta.

„Odpowiednie finansowanie jest kluczowe na początku funkcjonowania każdej działalności. Dlatego firmy pożyczkowe swój produkt kierują także do młodych podmiotów. Co prawda przyznawane kwoty są niższe, niż w przypadku kredytów bankowych, jednak wnioskowanie w firmach pożyczkowych jest dużo łatwiejsze.” – komentuje Tymon Zastrzeżyński, eskspert Pozyczkaportal.pl