LogoBankopłata za konto i kartęopłata za przelewilość darmowych bankomatówwyróżnik kontaWniosek
GET IN OnlineGetin Online00wszystkie w Polsce1000 zł limitu w koncieWniosek
Deutsche Bank Deutche Bank00wszystkie na Świeciebonus w EmpikuWniosek
Toyota Bank - kontoToyota Bank00wszystkie w Polsceoprocentowanie 2,8%Wniosek
mBank - Kredyt gotówkowymBank006200oprocentowanie 4%Wniosek
Alior Bank - konto za 0 złAlior Bank00wszystkie na Świeciedarmowe AssistanceWniosek
RaiffeisenRaiffeisen Polbank0048003% zwrotu za zakupyWniosek
Konto w Inteligo za 0 złInteligo003200oprocentowanie 3%Wniosek
Millennium Bank - Kredyt gotówkowyMillennium Bank00wszystkie na Świeciedarmowe AssistanceWniosek
Credit Agricole konto za 0 złCredit Agricole00wszystkie w Polsceprogram oszczędnościowyWniosek
Citi BankCiti Handlowy00wszystkie na Świecieprogram rabatowyWniosek
Ranking kont bankowych za 0 zł. Nie każde konto osobiste jest darmowe, czasami rachunek bankowy może nas słono kosztować. Sprawdź ranking darmowych kont bankowych.

Każdy, kto brał chwilówkę online, wie doskonale, że warunkiem jej wzięcia jest posiadanie 3 rzeczy: dowodu osobistego, komórki i rachunku bankowego. Stworzyliśmy ranking darmowych kont bankowych dla tych z Was, którzy nie mają rachunku bankowego lub są niezadowoleni z warunków w swoim obecnym banku.

Ranking darmowych kont – kryteria wyboru

Przy tworzeniu rankingu pod uwagę braliśmy tylko te konta, które są całkowicie bezpłatne – nie ma w nich opłaty za konto, przelewy czy kartę. Koszty sklasyfikowanych rachunków są więc te same – wynoszą 0 zł – konta różnią się innymi cechami takimi jak wysokość oprocentowania czy limit kredytowy. Atrakcyjność poszczególnych ofert jest więc sprawą indywidualną i dla jednej osoby może to być wysokie oprocentowanie, a dla kogoś innego program rabatowy czy limit kredytowy w koncie. Każdy powinien zastanowić się, co przyniesie mu najwięcej korzyści.

Bonusy oferowane do kont osobistych

Na pewno warto mieć świadomość, jakie bonusy oferuje nam bank. I tak na przykład część klientów Alior Banku nie wie, że przy koncie ma pakiet assistance „Pomocni Fachowcy”. Kiedy zepsuje się im kran, płacą za hydraulika, mimo że należy im się taka pomoc za darmo w ramach pakietu assistance. Podobnie ze zniżkami w Citi Banku, który posiada naprawdę dużą sieć partnerów. Przed pójściem na zakupy warto zapoznać się gdzie i ile zniżki dostaniemy, bo może się okazać, że przepłacamy, nie korzystając z karty, którą mamy w portfelu. W przypadku Citi poświęciliśmy temu oddzielny artykuł. Poza wymienionymi już korzyściami mamy takie ciekawostki jak bonusy w Empiku, czy specjalny program oszczędnościowy.

Co jeszcze wziąć pod uwagę przy zmianie konta?

Oczywiście poza bonusami, powinniśmy zwrócić uwagę przede wszystkim na to, czy mamy niedaleko miejsca zamieszkania oddział banku, w którym w razie potrzeby uzyskamy potrzebną nam pomoc. Także sieć bankomatów jest istotnym kryterium, które warto wziąć pod uwagę. Dla podróżujących kilka banków z listy oferuje darmowe wypłaty ze wszystkich bankomatów na świecie, standardem jest już darmowa wypłata w Polsce. Jeśli ktoś nie ma w swoim banku takiej oferty, powinien sobie policzyć, ile miesięcznie płaci prowizji za wypłatę w „obcym” bankomacie i ile zaoszczędzi na zmianie konta.
Zachęcamy do zapoznania się z rankingiem zarówno tych, którzy pożyczkę chcą wziąć, jak i tych, którzy chcieliby zaoszczędzić na koncie.