Limit kredytowy Vialet to alternatywa dla produktów, które oferują banki. Do zarządzania limitem i rachunkiem płatniczym wystarczy dedykowana aplikacja. Pomimo internetowego charakteru konta, możemy do niego zamówić plastikową kartę Mastercard z możliwością płatności zbliżeniowych oraz transakcji gotówkowych.

Vialet – elastyczny limit kredytowy

Samo złożenie wniosku o limit kredytowy i rachunek w Vialet jest bezpłatne i w pełni automatyczne – jedynym dokumentem niezbędnym do uzyskania pozabankowej karty kredytowej jest dowód osobisty. Cała procedura nie powinna zająć więcej niż 15 minut. Jak to zrobić?

 1. Pobierz i zainstaluj aplikację mobilną VIALET ze sklepu Play Store lub App Store,
 2. Zarejestruj się przy użyciu adresu e-mail i numeru telefonu,
 3. Uzupełnij dane osobowe postępując zgodnie z instrukcją w aplikacji,
 4. Zidentyfikuj swoją tożsamość robiąc zdjęcie siebie i dokumentu tożsamości,
 5. Kończąc rejestrację stwórz kod PIN, który służy zarówno do logowania do aplikacji jak i potwierdzania transakcji,
 6. Po zakończonej rejestracji zostanie Ci przyznany numer IBAN oraz możliwość zamówienia karty kredytowej,
 7. Wejdź do zakładki „Limit”, wybierz maksymalną miesięczną ratę (zastanów się dłużej nad wyborem raty – od niej zależy wysokość limitu o który wnioskujesz),
 8. Udziel wymaganych zgód i poczekaj na przeprocesowanie wniosku,
 9. Ciesz się limitem kredytowym.

Przy zatwierdzeniu oferty limitu zostanie do Ciebie wysłana karta kredytowa Mastercard. Nie musisz nawet czekać na jej dostarczenie aby zarządzać swoim limitem – korzystaj z niego od razu poprzez przelewy lub kartę wirtualną.

Kroki od 1 do 4 możesz również rozpocząć na stronie internetowej www.vialet.pl, jednak do dokończenia wniosku o limit kredytowy będzie potrzebna instalacja aplikacji mobilnej.

Na jakie warunki możesz liczyć?

Oferta została przygotowana pod Państwa potrzeby, co ważne decyzja jest
wydawana w 15 min, a środki są natychmiast dostępne.

 • kwota pożyczki od 400 zł do 13 500 zł,
 • okres kredytowania od 30 dni do 10 miesięcy,
 • okres bezodsetkowy: 30 dni,
 • darmowa karta Mastercard.

Kto może aplikować?

Vialet maksymalnie uprościł proces wnioskowania o pożyczkę i dziś wystarczy
spełnić poniższe wymagania:

 • być osobą pełnoletnią,
 • posiadać ważny dokument tożsamości,
 • pozytywnie przejść weryfikację w bazie BIK i KRD.

Vialet – darmowy rachunek osobisty

Vialet to nie tylko limit kredytowy, to również darmowy rachunek osobisty z pozabankowym numerem IBAN i bezdotykową kartą kredytową Mastercard.

Otwarcie rachunku osobistego Vialet jest dyskretne, a firma nie udostępnia informacji na nasz temat osobom trzecim bez naszego pozwolenia (zgodnie z dyrektywą unijną PSD2). To także jeden z przykładów na to, jak może działać bankowość mobilna. Aby korzystać z pełni możliwości, jakie daje Vialet, powinniśmy zamówić kartę na jeden z poniższych sposobów:

 • Złóż wniosek o limit kredytowy – karta kredytowa zostanie do Ciebie dostarczona po zatwierdzeniu oferty,
 • Bez składania wniosku o limit ale przy zatwierdzonej rejestracji – wejdź w zakładkę „Karta” i uzupełnij dane, które mają znaleźć się na karcie oraz adres do wysyłki.

W obu przypadkach za wysyłkę karty nic nie płacimy. Miesięczne użytkowanie karty jest również darmowe. Po otrzymaniu karty możemy swobodnie wypłacać gotówkę, płacić nią w sklepach i przez Internet.

Spłata pożyczki w Vialet

Limit kredytowy, w zależności od oferty, można spłacać nawet w 10 wygodnych ratach. Zawsze istnieje opcja całkowitej spłaty limitu. Jest on odnawialny, więc po spłacie wykorzystanej kwoty staje się ona ponownie dostępna.

Pożyczka w formie linii kredytowej w karcie może być spłacana w formie miesięcznych równych rat lub całościowo, wszystko zależy od Ciebie.

Opłaty za kartę, bankomaty i BLIK w Vialet

Karta do konta Vialet jest bezpłatna, dotyczy to wysyłki i miesięcznego utrzymania. Kartę Mastercard wykorzystamy do płatności zbliżeniowych, zakupów stacjonarnych i online. Dzięki technologii 3-D Secure nie musimy martwić się o nasze bezpieczeństwo. Pobieranie pieniędzy z bankomatu kosztuje 5 proc. i min. 10 zł od każdej transakcji. W przypadku wypłaty w innej walucie niż PLN uwzględnia się aktualny kurs Mastercard oraz prowizję w wysokości 1 proc. Niestety póki co poprzez Vialet nie zapłacimy kodem BLIK.

Rodzaj karty Mastercard
Transakcje kartą płatności online i stacjonarne – 0 zł
Wypłaty z bankomatów
 • wypłata z bankomatów – 5 proc. minimum 10 zł,
 • wypłata z bankomatów za granicą – 1 proc. + kurs Mastercard
Wpłaty do bankomatów brak możliwości
Transakcje BLIK brak możliwości

Vialet – opłaty za przelewy

Vialet to konto mobilne, dlatego niemożliwe jest wykonanie przelewu w placówce. W zamian jednak możemy zlecać darmowe przelewy internetowe, zagraniczne i SEPA na terenie całej Unii Europejskiej. Jeśli chodzi o transakcje natychmiastowe i ekspresowe, jest to możliwe tylko w przypadku, gdy odbiorca także posiada konto Vialet. Taki transfer pieniężny również jest wolny od jakichkolwiek opłat.

Przelew internetowy 0 zł
Przelew w placówce brak możliwości
Przelew ekspresowy 0 zł
Przelew Swift brak możliwości
Przelew SEPA 0 zł

Vialet – podsumowanie

Konto Vialet jest skierowane przede wszystkim do osób, które potrzebują karty kredytowej z limitem kredytowym. Użytkownik dodatkowo dostaje darmowy rachunek płatniczy z IBAN i kartę kredytową Mastercard. Nie posiada dodatkowych funkcji, choć pozwala na wygodne korzystanie z podstawowych działań związanych z zarządzaniem własnymi finansami. W Polsce główną walutą konta Vialet jest PLN.