Ferratum Bank to instytucja finansowa, która jest częścią Grupy Ferratum. To największa firma w Europie, która oferuje usługi pożyczkowe udzielane za pośrednictwem internetu i telefonów komórkowych. Co istotne, jako pierwsza wprowadziła mobilne mikropożyczki w Europie. Grupa funkcjonuje w ponad 20 krajach i cieszy się sporym zainteresowaniem ze strony dużej grupy odbiorców. Ponad 300 zespołów specjalistów obsługuje ponad 1,5 miliona klientów na świecie. To bardzo istoty fakt, który świadczy o prestiżu marki.

Weź pożyczkę

Ferratum – Marka wyróżniająca się

Ciesząca się uznaniem firma uzyskała certyfikat Odpowiedzialnego Pożyczkodawcy, przyznawany przez Loan Magazine. Świadczy to o tym, że zaufanie ze strony klientów nie jest przypadkowe. Ferratum Bank podkreśla, że jako instytucja finansowa chce zapewnić profesjonalną obsługę swoim klientom. Jednocześnie, jej reprezentantom zależy na tym, żeby proces wnioskowania odbywał się przy zachowaniu możliwie minimalnych formalności. To duże ułatwienie dla klienta, który potrzebuje szybko uzyskać potrzebne mu środki. Kontakt z kompetentnym pożyczkodawcą jest bardzo istotny szczególnie dla osób, które nie mają doświadczenia w korzystaniu z tego rodzaju usług.

 

Ferratum Bank – wysokie kwoty na długi okres

Propozycja, jaką Ferratum Bank ma dla swoich potencjalnych klientów, dotyczy pożyczek ratalnych. Klient może liczyć na kwoty od 1000 do 6000 zł. Okres, na który pożyczka jest udzielana, to od 6 do 24 miesięcy. To bardzo korzystna oferta dla osób, które preferują stopniowe spłacanie pożyczonej kwoty w elastycznych ratach. Duży zakres kwot oraz terminów tym bardziej pozwala na dopasowanie zobowiązania do naszych potrzeb i możliwości finansowych. To bardzo istotne, gdy chcemy uniknąć obciążania naszej historii kredytowej.

Weź pożyczkę ratalną w Ferratum

Pożyczka ratalna alternatywą dla kredytu

Wiele osób posiada znaczące wydatki, które jednak nie są na tyle duże, żeby brać kredyt gotówkowy. Nie każdy może sobie pozwolić na długoterminowe zobowiązanie. Niektórzy obawiają się tego, że nie podołają spłacie i popadną w długi. W takich przypadkach czasem lepiej jest wziąć mniejszą kwotę na krótszy okres. Wtedy świetną opcją jest pożyczka na raty.
Zaletą korzystania z pożyczek ratalnych w Ferratum Banku jest to, że mamy do czynienia z profesjonalną marką. Ferratum Bank cieszy się uznaniem ze strony ekspertów. Świadczy o tym częste wyszczególnianie ofert tej instytucji w rankingach pożyczek na raty i chwilówek. W ocenie firmy uwzględniane są także opinie klientów.

Ferratum – Wymagania

Aby ubiegać się o pożyczkę ratalną w Ferratum Bank, należy spełnić kilka warunków. Jednym z nich jest posiadanie obywatelstwa polskiego. Ponadto klient musi mieć przynajmniej 21 i nie więcej niż 78 lat. Co więcej, firma nie oferuje pożyczek bez weryfikacji w bazach dłużników, więc potencjalny pożyczkobiorca nie może mieć w nich negatywnych wpisów oraz nie może posiadać długów w innych instytucjach finansowych. Jeżeli potencjalny pożyczkobiorca spełnia te warunki, może bezproblemowo złożyć wniosek.

Ferratum – proces ubiegania się o pożyczkę ratalną

Gdy planujemy skorzystać z oferty Ferratum Bank, musimy przejść kolejne etapy aplikowania. Na początku powinniśmy sprecyzować szczegóły pożyczki, która nas interesuje. Chodzi tu o wybranie konkretnej kwoty oraz odpowiadającego nam okresu spłaty, a co za tym idzie, liczby rat. To bardzo ważne decyzje, ponieważ to zobowiązanie, które jest długoterminowe. Musimy pamiętać o tym, że musimy spłacać nasze raty systematycznie i sumiennie. Dlatego należy dokładnie przeanalizować swoje możliwości finansowe.

Wnioskowanie o pożyczkę na raty

Następnym etapem aplikowania jest złożenie wniosku. Formularz, który musimy wypełnić, nie jest rozbudowany i nie powinien sprawić nam problemów. Cały proces przebiega metodą online, za pośrednictwem strony internetowej Ferratum Banku. Potrzebne nam są w tym celu dane z naszego dowodu tożsamości oraz numer konta bankowego. To bardzo ograniczone formalności, dzięki czemu bez problemu można wypełnić wniosek w sieci.

Wypełnij wniosek o pożyczkę na raty

Sprawdzanie wniosku

Gdy już uda nam się złożyć aplikację, następuje etap, w czasie którego firma pożyczkowa weryfikuje nasze dochody. Jest to konieczne, w celu potwierdzenia naszej tożsamości oraz sprawdzenia, czy będziemy w stanie podołać spłacie pożyczki. To standardowa praktyka. Jeśli mamy zachowaną zdolność kredytową, nasz wniosek niewątpliwie będzie rozpatrzony pozytywnie. Wtedy musimy przelać 1 grosz na konto wskazane przez firmę w celu dopełnienia procesu weryfikacyjnego.

Pieniądze na koncie klienta

Jeśli decyzja zostanie rozpatrzona pozytywnie, pieniądze wpłyną na konto pożyczkobiorcy. Zazwyczaj trwa to bardzo szybko. Wiele zależy od banku, w którym klient posiada konto. Gdy pieniądze już pojawią się na naszym koncie, możemy wykorzystać je w dowolnym celu. Trzeba pamiętać o regularnym spłacaniu naszych rat, jeśli chcemy zachować płynność finansową.

Ferratum – Podsumowanie

Zalety

  • Wysoka górna granica wieku
  • Pożyczka na dowód
  • Decyzja nawet w ciągu 10 minut

Wady

  • Sprawdzanie klienta w rejestrze długów
  • Wysoka dolna granica wieku (21 lat)