Polacy 40+ a zabiegi plastyczne

Badania GFK Beauty potwierdzają, że już niespełna 70 proc. kobiet oraz 40 proc. mężczyzn korzysta już z usług gabinetów kosmetycznych. Kliniki medycyny estetycznej najczęściej są odwiedzane przez Polaków w wieku 45-55 lat. 45-latkowie najchętniej korzystają z zabiegu liftingu twarzy, natomiast klienci po 50. roku życia decydują się na korektę rysów twarzy. Osoby starsze, po 56. roku życia stanowią niespełna 1/3 całości klientów. Młodsi klienci, czyli osoby w wieku około 35 lat decydują się najczęściej na mniej ingerujące w wygląd zabiegi czyli pielęgnację oraz ujędrnianie.

Ile kosztują zatem najpopularniejsze zabiegi z zakresu medycyny estetycznej? Korekta biustu to wydatek rzędu 10-12 tys. zł lub więcej, korekcja powiek – 5 tys. zł, natomiast usunięcie małej blizny – 2 tys. zł.
Polaków nie zrażają jednak wysokie koszty zabiegów. Aż 19 proc. z nas deklaruje, że byłaby w stanie przeznaczyć na ten cel nawet 500 zł miesięcznie, niewiele mniej, bo 14 proc. – 300 zł, natomiast 13 proc. do 100 zł na miesiąc.

Rynek pożyczek zyskuje na operacjach

Na drodze do pięknego wyglądu nie stoją już nawet niedostatki finansowe części z klientów. Coraz większa ilość Polek deklaruje, że jest gotowa na ten cel zaciągnąć nawet pożyczkę. Badania Medical Finance Group z 2016 roku potwierdzają, że już co piąta zaciągnięta pożyczka była przeznaczona właśnie na ten cel.

„Pożyczki przeznaczane na bieżące wydatki takie jak rachunki czy jedzenie już dawno przestały być jedynym powodem, dla których Polacy zaciągają zobowiązania finansowe. Rośnie poziom życia, a więc i cele, na które Polacy pożyczają również ulegają zmianie. Teraz pożyczanie na wyjazdy wakacyjne, remont czy kupno jakichś dóbr materialnych jest już powszechne. To samo dzieje się właśnie z rynkiem medycyny estetycznej, z których usług korzysta coraz większa ilość polskich pań i panów. ” – komentuje Tymon Zastrzeżyński, ekspert pozyczkaportal.pl