Jedną z cech charakterystycznych pożyczek online jest to, że do ubiegania się o dodatkowych zastrzyk pieniędzy niezbędne jest posiadania konta bankowego na własne nazwisko (musimy figurować jako jego właściciel). Służy ono trzem celom. Po pierwsze, po złożeniu wniosku o pożyczkę wykonujemy z niego przelew z tzw. opłatą weryfikacyjną w wysokości 1 gr lub 1 zł (wyjątkiem jest Wonga, która pobiera opłatę w wysokości 10 gr), która ma potwierdzić prawdziwość danych wpisanych w formularz online. Po drugie, do przelania przyznanych środków pieniężnych. Po trzecie, do spłaty zobowiązania. Brak konta osobistego automatycznie uniemożliwia nam wzięcie pożyczki. A przynajmniej tak było do niedawna, bowiem na polskim rynku pozabankowym pojawiła się karta prepaid, na którą jest przelewana określona kwota pożyczki. Dzięki temu o możemy otrzymać pożyczkę nie mając konta bankowego.

Pożyczki na kartę od SMS365

SMS365 jest jak na razie jedyną firmą pożyczkową oferującą wypłatę pieniędzy na kartę przedpłaconą O!card. Z usługi może skorzystać każdy, kto zdecyduje się na pożyczkę od SMS365 na kwotę od 200 do 3000 zł na 30 dni. Wystarczy w trakcie składania wniosku zaznaczyć opcję „brak konta”. Po pozytywnym zakończeniu procesu weryfikacyjnego, czyli przyznaniu pożyczki, w ciągu jednego dnia roboczego pojawi się u nas kurier, który dostarczy nam kartę prepaid. Przy odbiorze niezbędne jest okazanie dowodu osobistego. Trzeba też przygotować się na dwa wydatki. Za wydanie karty O!card zapłacimy 19 zł, natomiast jej dostarczenie przez kuriera kosztuje 20,22 zł. Opłaty są doliczane do kosztu pożyczki i nie podlegają zwrotowi.

Przez miesiąc karta przedpłacona była dostępna również w Vivusie. Jednak pełniła ona funkcję prezentu dla stałych klientów marki, którzy między 3 a 31 sierpnia zdecydowali się na kolejną pożyczkę. Podarunek składał się z 60 zł zapisanych na karcie oraz dostępu do rabatów (do 55 proc.) w 3000 punktach usługowo-handlowych.

Poręczna karta prepaid

Karta prepaid, nazywana też przedpłaconą, to poręczne rozwiązanie, nie tylko ze względu na to, że nie wymaga wiązania się umową o rachunek osobisty z żadnym bankiem. Z jej pomocą wypłacimy środki w bankomacie, a także zapłacimy za zakupy w sklepie stacjonarnym czy internetowym. Honorują je również różne punkty usługowo-handlowe, np. restauracje, kina itp.