Według portalu, Play od dawna jest zainteresowany podjęciem współpracy z instytucjami finansowymi. Najpierw miał prowadzić rozmowy z bankami, przez co wpisywałby się w trend łączenia się telekomu z tego typu podmiotami (Orange i mBank, T-Mobile i Alior Bank, Plus i Invest Bank), obserwowany w ostatnich latach na polskim rynku finansowym.

Pożyczki w Play

Obecnie operator ma przymierzać się do wejścia w pożyczki ratalne. Ma prowadzić rozmowy z firmami pozabankowymi ze Skandynawii. Jak podkreśla Puls Biznesu, wybierając odmienną drogę od pozostałych sieci telefonii komórkowej, Play nie pełniłby roli pośrednika bankowego, a przez to nie musiałby dzielić się marżą za udzielane pożyczki.

Warto zauważyć, że aktualnie w ofercie Play znajdziemy usługę o nazwie “Kredyt”. Polega ona na tym, że operator udziela “kredytu” na doładowanie konta o 2, 3 lub 5 zł, w sytuacji, gdy nie mamy środków na jego zasilenie. Zobowiązanie jest dostępne dla osób, które w ostatnim roku doładowały konto za więcej niż 30 zł. Kwotę kredytu Play odejmuje od następnego doładowania.