[blocquote]Większość firm pożyczkowych działa online. Jednak osoby, którym zależy na załatwieniu formalności związanych z zaciągnięciem zobowiązania finansowego bez wychodzenia z domu, ale pod okiem specjalisty, mogą skorzystać z pożyczki z obsługą domową. Kto oferuje ten wygodny, choć drogi produkt?[/blockquote]

Pożyczka z obsługą domową to propozycja dla osób, które cenią sobie wygodę oraz bezpośredni kontakt z przedstawicielem firmy pozabankowej. Ta forma finansowego wsparcia może pomóc również w utrzymaniu dyscypliny spłaty zobowiązania – co tydzień lub miesiąc odwiedza nas pracownik firmy pożyczkowej w celu odebrania kolejnej raty. Termin oraz miejsce spotkania (zwykle w mieszkaniu lub domu, ale może być też w biurze czy pracy) ustalamy według naszych możliwości. Ważne jest, aby w danym czasie mieć przy sobie odpowiednią sumę. Z drugiej strony, za takie udogodnienie przyjdzie nam słono zapłacić – całkowita kwota do zwrotu w przypadku pożyczki ratalnej z obsługą w miejscu zamieszkania jest często znacznie wyższa niż przy standardowym pakiecie ze składaniem wniosku online i spłatą na konto pożyczkodawcy. Na jakie koszty musimy się przygotować wybierając komfortową wersję zobowiązania?

Pożyczka w Provident

Lider pożyczek pozabankowych nad Wisłą udziela zobowiązań na raty z opcją obsługi w domu klienta już od ponad 15 lat. Aktualnie oferta obejmuje pożyczki od 500 do 15 000 zł, ale ostateczna wysokość finansowania uzależniona jest od systemy spłaty (tygodniowy lub miesięczny) oraz rodzaju pakietu (Standard, Standard Plus, Elastyczny). W opcji płatności rat co tydzień nie można pożyczyć więcej niż 10 000 zł. Pożyczkę możemy spłacać przez 30, 45, 60, 75 lub 90 tygodni lub 3,6, 12,18 lub 24 miesiące. Jak wyglądają koszty w przypadku pakietu Elastycznego, czyli z obsługą domową? Bierzemy 4 000 zł na 75 rat. Co tydzień płacimy 98,55 zł, co w sumie daje nam 7 390,76 zł. Dla porównania, ta sama pożyczka, ale w pakiecie Standard (wszystko załatwiamy online) wiążę się z cotygodniową ratą w wysokości 73,92 zł, czyli łącznie 5 543,85 zł. Różnica wynosi prawie 2 000 zł. Sporo.

Pożyczka w Optima

W ofercie Optimy, pożyczkę ratalną z opcją obsługi w miejscu zamieszkania znajdziemy w pakiecie Optima Comfort. Do wyboru mamy opcję pożyczenia do 800 zł na dowód osobisty, natomiast do 4000 zł z dokumentem potwierdzającym dochody. Jako stali klienci możemy ubiegać się nawet o 10 000 zł. Tu decydując się na 4000 zł płatne w 70 ratach, co tydzień będziemy oddawać 126 zł, a w efekcie zapłacimy 8 820 zł, czyli ponad dwa razy więcej niż pożyczyliśmy.