Procedura wnioskowania o pożyczkę ratalną

W Wonga o przyznanie pożyczki ratalnej mogą ubiegać się wszyscy pełnoletni obywatele Polski, którzy posiadają dochód umożliwiający spłatę zobowiązania. Ferratum Bank z kolei udziela pożyczek osobom w wieku od 21 – 78 lat. W obu firmach chcąc uzyskać pożyczkę należy posiadać konto bankowe, za pomocą którego dokonamy przelewu weryfikacyjnego. Pamiętajmy, że dane widniejące w przelewie muszą pokrywać się z danymi wpisanymi w formularzu pożyczkowym. Po rozpatrzeniu naszego wniosku instytucje pozabankowe przesyłają odpowiedzi formie elektronicznej, dlatego też potrzebny jest nam telefon komórkowy. Wypełniając formularz pożyczkowy proszeni jesteśmy o podanie danych personalnych – peselu oraz serii i numeru dowodu osobistego. Trzecią niezbędną rzeczą do wypełnienia wniosku pożyczkowego jest właśnie dowód osobisty.

Kwota i okres pożyczki

Jedną z najbardziej widocznych różnic między ofertą Wongi i Ferratum Banku jest okres, na który możemy rozłożyć zobowiązania. Wonga umożliwia nam spłatę w maksymalnie 12 ratach, natomiast w Ferratum Banku możemy wnioskować o dwa razy dłuższy okres spłaty tj. 24 miesiące. Obie oferty różnią się również przedziałem kwotowym oferowanych pożyczek. Osoby, które zdecydują się na wypełnienie wniosku w Wonga będą mogły wybrać kwotę od 50 zł do 3000 zł, natomiast w Ferratum Banku możemy wnioskować o pożyczki ratalne od 1500 zł do 5000 zł.

Porównanie kosztów pożyczki ratalnej

W poniższej tabeli zestawiliśmy koszty pożyczki w wysokości 2000 zł udzielonej na 6 miesięcy. Zdecydowanie tańszą ofertą okazała się propozycja Wongi. Różnica w wysokości rat miesięcznych wynosi ponad 120 zł, natomiast różnica całkowitego kosztu to prawie 800 zł.

Pożyczka 2000 zł na 6 miesięcy

Wonga Ferratum Bank
Prowizja 644,60 zł 1400 zł
kwota do zwrotu 2644,60 zł 3400 zł
Wysokość pierwszej raty 440,76 zł 566,67 zł

Co więcej, Wonga swoim stałym klientom umożliwia uzyskanie dodatkowych rabatów, sięgających nawet do 42%. Aby przystąpić do Programu Korzyści Wonga, należy przede wszystkim dbać o terminowość spłacanych zobowiązań, dodatkowo należy aktywnie uczestniczyć w kursach kapitalni.org, ponieważ zaliczanie kolejnych etapów tego programu przyczynia się do uzyskiwania coraz to wyższych zniżek.

Wypełniając formularz, zarówno w Wonga, jak i w Ferratum Bank w pierwszej kolejności tworzymy swój profil klienta. Wypełniając formularz warto wpisać takie hasło, którego zapamiętanie nie sprawi nam kłopotu. Dzięki temu w sytuacji nagłej potrzeby uzyskania dodatkowych środków, w skróconym czasie będziemy mogli wnioskować o pożyczkę. Wszystko dlatego, że dane które raz wpisaliśmy zostaną zapisane w systemie, a przy kolejnych pożyczkach wystarczy więc ustawić jedynie odpowiednią kwotę oraz okres spłaty. Pamiętajmy także, aby przed wypełnieniem wniosku oszacować swoje możliwości finansowe, aby późniejsza spłata zobowiązania nie stała się dla nas zbytnim obciążeniem.