Już za kilka dni rozpocznie się wyczekiwany przez wszystkich długi weekend. Spontaniczna decyzja o wyjeździe czy organizacja wiosennego grilla dla znajomych, a może nieplanowane wcześniej odświeżenie mieszkania to tylko niektóre wydatki, na które może być potrzebny dodatkowy zastrzyk gotówki. Pamiętaj tylko – bądź uważny i przestrzegaj poniższych zasad rozsądnego pożyczania!

Po pierwsze: Ustal kwotę pożyczki

Przemyśl, czy pożyczka będzie Ci na pewno potrzebna. Oblicz swój budżet i ustal o jaką kwotę powinieneś zawnioskować. Zastanów się nad formą spłaty – czy uda Ci się spłacić całą kwotę w całości, czy lepiej rozłożyć spłatę zobowiązania na kilka mniejszych rat.

Po drugie: Wybierz wiarygodną firmę pożyczkową

Na majówkę zwykle pożyczamy niewielkie kwoty, dlatego większość z nas decyduje się na pożyczkę krótkoterminową tzw. chwilówki. Pamiętaj, aby dokonać rozsądnego wyboru firmy pożyczkowej. Korzystaj tylko z usług tych instytucji, które cieszą się zaufaniem konsumentów. W wyborze firmy pożyczkowej przydatne będzie prześledzenie aktualnego rankingu pożyczek oraz przeczytanie opinii na temat wybranej przez Ciebie firmy.

Po trzecie: Czytaj umowy pożyczek

Przeczytaj umowę pożyczki zanim ją podpiszesz. Nie ulegaj impulsom. Postępuj roztropnie. Jeśli jakiś podpunkt umowy jest dla Ciebie niejasny, poproś o jego wyjaśnienie pracownika firmy pożyczkowej. Przed ostatecznym zawarciem umowy zapoznaj się z wszystkimi parametrami pożyczki. Sprawdź koszty dodatkowe – pozaodsetkowe. Choć od 11 marca obowiązuje nowelizacja ustawy o nadzorze nad rynkiem finansowym, która określa maksymalną wysokość kosztów pożyczki, to jednak zawsze należy zachować czujność i zapoznać się z warunkami umowy i jej kosztami.

Darmowa pożyczka na majówkę

Wiele instytucji pozabankowych oferuje nowym klientom udzielenie pierwszej pożyczki zupełnie za darmo. Dzięki temu oddajemy jedynie tyle ile pożyczyliśmy. W tym miesiącu o darmową pożyczkę możemy wnioskować m.in. w Pożyczkodaj, MoneyMan, Tani Kredyt oraz NetCredit.

Pożyczka 1000 zł za darmo

Pożyczka bez prowizji i odsetek w Pożyczkodaj dostępna jest dla nowych klientów na kwotę od 100 zł do 1000 zł. Firma udziela pożyczek online na okres 30 dni. Jednak jeśli potrzebujesz pożyczyć niewielką kwotę od 200 zł do 1000 zł na okres krótszy niż 30 wówczas możesz skorzystać z oferty MoneyMan. Firma udziela bowiem pożyczek na okres od 5 do 30 dni.

Darmowa pożyczka do 2000 zł

Darmową pożyczkę do 2000 zł możesz uzyskać w NestCredit, z kolei Tani Kredyt oferuje pożyczkę za darmo dla nowych klientów do 1700 zł. Obie firmy udzielają pożyczek online na okres do 30 dni. Zarówno NetCredit jak i Tani Kredyt cechuje wysoka przyznawalność pożyczek, a wypełnienie wniosku w obu przypadkach zajmuje kilka chwil. Wszystko dzięki krótkim i intuicyjnym formularzom pożyczkowym.

Pożyczka online do 4000 zł

Na rynku działają również firmy udzielające pożyczek online na kwoty wyższe, nawet do 4000 zł przy minimum formalności. Pożyczkę od 200 zł do 4000 zł możemy otrzymać w GetBucks. Firma udziela internetowych chwilówek osobom od 18 roku życia.

Wybierając pożyczkę na majówkę kieruj się przede wszystkim rozwagą. Sprawdź opinie o firmie pożyczkowej i zapoznaj się z jej ofertą. Zapoznaj się na spokojnie z warunkami umowy, a pożyczone środki zwróć w terminie. Bądź świadomym pożyczkobiorcom.