Ze wstępnych obliczeń prokuratura podejrzewa, że oszukanych zostało ponad 68 tysięcy osób, a kwota, którą mieli przywłaszczyć sobie właściciele firmy to ponad 180 milionów złotych. Pożyczka Gotówkowa prowadzona była wcześniej pod nazwami PKF Skarbiec oraz Pomocna Pożyczka. Co ciekawe firma działa na rynku od 2002 roku i już od samego początku budziła kontrowersje, mimo wielu doniesień i postępowań prokuratury. Nie udało się znaleźć dowodów stwierdzających złamanie prawa przez zarząd Pożyczka Gotówkowa.

Uwaga na opłatę przygotowawczą

Głównym oskarżeniem wobec firmy jest pobieranie przez nich opłaty przygotowawczej przed zaakceptowaniem wniosku o pożyczkę. Większość klientów wpłacała opłatę przygotowawczą, często w kwocie kilku tysięcy złotych, po wpłaceniu pieniędzy okazywało się, że pożyczka nie została przyznana, a pieniędzy nie można już odzyskać. Mamy nadzieję, że podobnych przypadków będzie jak najmniej, firmy takie niestety psują opinię branży, która w większości jest przejrzysta i uczciwa. Uczulamy wszystkich biorących pożyczki, chwilówki i inne produkty finansowe, aby przede wszystkim czytać umowę, a także nie wpłacać, żadnych pieniędzy, zanim pożyczka nie zostanie nam wypłacona.

Pożyczaj odpowiedzialnie

Zachęcamy tym samym do brania pożyczek wyłącznie we sprawdzonych firmach, można je znaleźć w naszych rankingach chwilówek oraz pożyczek na raty.