Kreditech pozyskał kolejną rundę finansowania. Tym razem kwota to 11 milionów USD. Niemiecki start-up z branży FinTech w Polsce działa pod kilkoma znanymi markami – Kredito24, Monedo Now oraz PandaMoney. Kapitał uzyskany  w kolejnej rundzie emisji akcji serii C pomoże w zintensyfikowaniu działań między innymi w Polsce, Czechach, Meksyku, Rosji, a także Hiszpanii. Czy sukces Kreditechu będzie wskazówką dla kolejnych start-upów?

Ewolucja branży finansowej

Rozwój nowych technologii i postępująca cyfryzacja społeczeństwa sprawiła, że od kilku lat rynek pozabankowych pożyczek online nieustannie rośnie. Klienci przekonali się do e-pożyczek, ponieważ jest to rozwiązanie szybkie, skuteczne i przede wszystkim bezpieczne. Jaka jest przyszłość branży FinTech? Czy sukces Kreditech wytyczy drogę kolejnym firmom?

Już od kilku lat bacznie przyglądamy się dynamicznemu rozwojowi branży FinTech, czyli finanse i technologie. Z naszych badań wynika, że już blisko 30 proc. wszystkich pożyczek online jest zaciąganych za pomocą smartfonów i tabletów, co potwierdza tylko tezę, że nowe technologie i finanse to doskonały mariaż. Kreditech jest przykładem start-up’u, który idealnie wykorzystał odpowiedni moment i niszę na rynku. Innowacyjne podejście do biznesu i pożyczek sprawiły, że nie uszło to uwadze inwestorów i dalsza ekspansja Kreditech trwa w najlepsze

– komentuje Tymon Zastrzeżyński, ekspert portalu pozyczkaportal.pl

Wsparcie nowoczesnych rozwiązań finansowych

Pozyskane przez Kreditech środki zostaną przeznaczone także na dalszy rozwój i rozbudowę portfela produktowego, w tym jeden z najnowszych produktów: Monedo Now. Platforma, niedawno uruchomiona również w Polsce, zapewnia łatwą dostępność i szybkość udzielenia pożyczek do kwoty 10 000 zł, na okres nawet do 2 lat. Ofertę Monedo Now uzupełni już niebawem karta przedpłacona, Monedo Pay, przygotowywana przez jednego z partnerów spółki.

Pożyczki Monedo Now oraz karta prepaid to dopiero początek, wkrótce przedstawimy zdecydowanie więcej usług finansowych w ramach Monedo

– dodaje Katarzyna Davies, dyrektor zarządzający na Polskę.

Wyemitowane przez Kreditech akcje objął International Finance Corporation – członek grupy Banku Światowego, koncentrujący się na rozwoju gospodarczym w krajach rozwijających się poprzez finansowanie przedsiębiorstw prywatnych, które mogą taki progres pobudzić.

Rynek internetowych finansów rośnie w siłę

Kolejni inwestorzy, oraz kolejna, uruchomiona przez Kreditech platforma to znak, że w sektorze pozabankowym drzemie niesamowity potencjał. Rynek ten wynosi blisko 6 mld złotych a w kolejnych latach można się spodziewać dalszego, dwucyfrowego wzrostu. Ster jego rozwoju będą dzierżyć firmy  z sektora FinTech, które potrafią szybko przetwarzać dane za pomocą algorytmów, jednocześnie całkowicie odrzucając spotkania pracownika z potencjalnymi, ubiegającymi się o kredyt Klientami.