Sukces państw nadbałtyckich

Czynniki zewnętrzne oraz ankieta internetowa to dwa elementy brane pod uwagę przy konstruowaniu prestiżowego rankingu. Oprócz ogólnych wyników, bardzo duże znaczenie ma rozwój rynku finansowego na szczeblu regionalnym. Wśród państw Europy Wschodniej i Azji Środkowej, to właśnie Warszawa uzyskała najwyższe noty, za nią na podium znalazły się dwie inne stolice: Tallinn i Ryga.
Wyróżnienie Polski poza granicami kraju powinno mieć dla nas duże znaczenie. Niewątpliwie podkreśli to wartość Polski jako partnera w dyskusji na najwyższych szczeblach. Korzystna pozycja w rankingu regionalnym jest dobrą prognozą dla dalszego rozwoju gospodarki.

Wpływ branży fintechowej

Wysokie miejsce Polski nie jest przypadkowe. Na naszą korzyść niewątpliwie przemawia wysoki poziom cyfryzacji, która stanowi siłę napędową polskiej gospodarki. Podstawą tego procesu jest dostosowanie instytucji do wymagań cyfrowej gospodarki. Jest to skomplikowany proces, niemniej jednak otwieranie przedsiębiorstw na usługi internetowe sprzyja rozwojowi Polski w dziedzinie Fintechu. Upowszechnianie internetu jako płaszczyzny komunikacyjnej jest istotne na gruncie edukacji finansowej. Można stwierdzić, że ma to charakter rozwojowy zarówno dla dużych przedsiębiorstw, jak i dla mikrofirm. Dzięki temu powstają możliwości porozumienia między instytucjami na różnych szczeblach. W ten sposób, branża fintechowa staje się mniej obca dla Polaków i otwiera firmy na nowe rozwiązania finansowe.
Cechą charakterystyczną Fintechu jest jego otwartość na podmioty o różnych wymiarach. Przykładowo, poprzez takie rozwiązania jak e-Faktoring, pozwala mikrofirmom uporać się z przejściowymi kryzysami. Inną gałęzią tej dziedziny są pożyczki pozabankowe. Oferta pożyczkowa jest skierowana do firm, jak również do klientów indywidualnych. Udzielają im wsparcia w zależności od potrzeb i pozwalają na elastyczną spłatę. Fakt, że jest to opcja internetowa, podnosi świadomość klientów na temat cyfryzacji.

„Sukces Polski w Rankingu Globalnych Centrów Finansowych świadczy o dynamicznym rozwoju naszego rynku finansowego. Bardzo ważną siłą na tym gruncie jest branża fintechowa, która pozostaje otwarta także na małe firmy. Dowodem na skuteczność cyfryzacji jest rosnące zainteresowanie pożyczkami pozabankowymi. Coraz więcej Polaków wybiera pożyczki sugerowane im przez profesjonalne porównywarki online, które pomagają znaleźć najlepszą ofertę” – komentuje Tymon Zastrzeżyński, ekspert pozyczkaportal.pl.