Pieniądze odgrywają dużą rolę

Sylwester to ostatni dzień w roku. Nic dziwnego, że chcemy go spędzić uroczyście. W samym 2015 roku mieszkańcy kraju nad Wisłą wydali 10 mld zł. Jak wydatki sylwestrowe będą się prezentować w roku 2019?

Na plany dotyczące noworocznej imprezy niewątpliwy wpływ mają zarobki. Im większa pensja i wyższa pozycja społeczna, tym większy koszt organizacji sylwestrowej zabawy. Badania Fundacji Kronenberga dowiodły, że najwięcej środków finansowych na Sylwestra przeznaczają 30-latkowie, a najmniej osoby powyżej 60 roku życia. W drugim przypadku kwota nie przekracza zwykle 100 zł. Co ciekawe, do sylwestrowego worka swoje dokładają też Millenialsi. Średnio osoba, która nie przekroczyła 30stki wyda 250 zł.

Przywitaj Nowy Rok za granicą

Polacy coraz częściej wybierają opcję spędzenia Sylwestra i Nowego Roku poza granicami kraju. Badanie Polskiego Programu Jakość Obsługi pokazuje, iż ponad ⅓ respondentów deklaruje, że chciałaby powitać Nowy Rok w ciepłych krajach. Drugą pozycję zajął pobyt w spa – wskazało go 14 proc. badanych.

Koszt spędzenia Sylwestra w taki sposób z roku na rok jest coraz wyższy. Na przestrzeni ostatnich trzech lat, zwiększył się on o kilkanaście procent. Planując przywitanie Nowego Roku za granicą Polski warto wziąć pod uwagę fakt, iż wyjazdy noworoczne są znacznie droższe od tych w okresie wigilijnym. Średni koszt tygodniowego świątecznego pobytu all inclusive na Gran Canarii to wydatek rzędu 2300 zł. Z kolei za pobyt na Malcie w Sylwestra należy zapłacić 3500 zł bez wyżywienia. Jeżeli osoba, która chciałaby zaplanować taki wyjazd nie posiada na ten cel wystarczającej ilości środków, może pomyśleć o zaciągnięciu pożyczki online.

Polacy na spędzenie ostatniego dnia roku chętnie wybierają też:

  • Emiraty Arabskie,
  • Kubę,
  • Dominikanę,
  • Tajlandię.


https://youtu.be/pd53f2Jurt4
Na spędzenie Sylwestra za granicą stawiają również narciarze (ok. 15 proc. ogółu). Grupa ta wybiera Włochy, Austrię, Francję, Czechy, Szwajcarię i Słowację. Dzień pobytu na stokach to koszt ok. 250 – 300 zł bez wyżywienia.

Wśród wielu ofert biur podróży, które przygotowują atrakcyjne pakiety na okres świąteczny i noworoczny, coraz częściej pojawiają się również propozycje tzw. Dynamicznego pakietowania ofertowego. Pozwoli ono na znaczne obniżenie kosztów oraz porównania ofert u konkurencji.

Dostrzegliśmy, że aktualnie Klient ma znacznie większe potrzeby niż kiedyś. Nasza świadomość i mobilność znacząco wzrosła. To Klient chce decydować o wszystkim i właśnie dlatego postanowiliśmy stworzyć mu taką możliwość w Cilck&Go . Dzięki tworzeniu oferty w czasie rzeczywistym nie ma potrzeby utrzymywania tzw. pokoi gwarancyjnych ani czarterowania samolotów. Nie korzystamy też z pośredników w postaci agencji turystycznych a nasze wyjazdy turystyczne oparte są o rejsowe loty. Dodatkowo wykorzystując niskie taryfy lotnicze dostępne w okresie wczesnej rezerwacji, jesteśmy w stanie zaoferować, naszym Klientom bardzo konkurencyjne ceny. Ponadto dajemy klientowi pełną swobodę w doborze długości swojego pobytu od 1 do nawet 90 dni. Wszystkie usługi takie jak przelot, zakwaterowanie, transfer, ubezpieczenie oferujemy jako jeden pakiet, dzięki czemu Klient może za pomocą 2 kliknięć dodać np. ubezpieczenie od rezygnacji. Czego nie mógłby, zrobić kupując usługi oddzielnie – komentuje Michał Głowa, Country Manager w Click&Go Polska.

Sylwester w Polsce wcale nie jest tańszą opcją

Okazuje się, że spędzenie ostatniego dnia w roku w kraju wcale nie jest tańszą opcją. Liczne badania dowodzą, że Polacy przeznaczają na noworoczną zabawę ok. 750 – 850 zł. Jeżeli planują świętować Sylwestra na domówce, wydają wówczas duże sumy na alkohol, jedzenie, fajerwerki i drogie kreacje. Osoby, które stawiają na bal sylwestrowy, powinny liczyć się z wydatkiem rzędu ok. 250 – 400 zł. Jest to zależne od rodzaju imprezy oraz oferty danego organizatora.

Jedną z najdroższych opcji świętowania Sylwestra w Polsce, jest wyjazd w góry. Średni koszt pobytu wynosi ok. 550 zł za osobę. Decydując się na przywitanie Nowego Roku na południu kraju, warto zarezerwować nocleg już dużo wcześniej. Dwa tygodnie przed Sylwestrem ceny osiągają bowiem horrendalne stawki. Za najdroższe opcje, na przykład apartamenty, należy wówczas zapłacić nawet 1000 zł za noc dla dwóch osób. Do tej kwoty trzeba doliczyć koszt wyżywienia oraz balu sylwestrowego.
https://youtu.be/5qhKtJ96Mog

Jak co roku dostrzegamy rosnący popyt na pożyczki w okresie przedświątecznym i sylwestrowym. Zapytaliśmy naszych Klientów o ich potrzeby w okresie noworocznym. Znacząca większość oczekuje produktu o dłuższym okresie spłaty. Postanowiliśmy przedstawić taką ofertę naszym stałym Klientom. W okresie od 10.12 do 31.12 wprowadzamy pożyczkę z terminem spłaty aż do 45 dni. Grudzień to czas zwiększonych wydatków, dłuższy okres kredytowania zapewni komfort i pozwoli na spokojne rozpoczęcie nowego roku. Dodatkowo w tym okresie każdy z naszych Klientów, który otrzyma pożyczkę w VIASMS.pl zostanie obdarowany kodem rabatowym o wartości 300 zł do wykorzystania u partnera naszej akcji w firmie Click&Go – dodaje Grzegorz Dziencioł, Dyrektor ds. Sprzedaży i Marketingu w VIASMS.pl

W jaki sposób sfinansować przywitanie Nowego Roku?

Święta Bożego Narodzenia oraz Sylwester to okres, który wiąże się z dużymi wydatkami. Może się okazać, że w domowym budżecie nie ma wystarczającej ilości środków. Warto zatem już wcześniej przygotować się na grudniowe imprezy i wyjazdy.

Liczne badania pokazują jednak, że Polacy nie należą do oszczędnych narodów. Przeprowadzone jesienią 2017 roku na zlecenie banku BNP Paribas badanie pokazuje, że tylko nielicznym osobom udaje się odkładać regularnie większe sumy pieniędzy, tj. od 500 zł w górę. Ok. 50 proc. Polaków stara się miesięcznie odkładać przynajmniej 100 zł, jednak nie ma w tym regularności. Nie inwestujemy również pieniędzy w nieruchomości. W jaki więc sposób poradzić sobie z dużymi wydatkami, kiedy w domowym budżecie brakuje środków?

Polacy nadal mają problem z oszczędzaniem. Nie potrafią regularnie odkładać nawet drobnych kwot. Warto zatem wprowadzić w życie dobre praktyki finansowe, które pozwolą nam na huczne obchodzenie Bożego Narodzenia i Nowego Roku bez nadszarpnięcia domowego budżetu.Jjeżeli odłożenie pełnej kwoty na wyjazd nie będzie możliwe, nawet jej część odciąży nasz budżet – komentuje Tymon Zastrzeżyński, Co-founder& CEO w Grupie LOANDO (właściciel pozyczkaportal.pl, loando.pl)

Sylwester na rynku pożyczkowym

Sylwester to czas, kiedy to wzmożoną aktywność można również odnotować na rynku pożyczkowym. Z roku na rok Polacy decydują się na coraz więcej pożyczek na święta. Eksperci Pozyczkaportal.pl szacują, iż w tym roku zainteresowanie pożyczkami tylko w grudniu wzrośnie o ok. 18 proc.

Eksperci zwracają jednak szczególną uwagę na rozsądne podejście do finansów. Warto przemyśleć to czy drogi wyjazd bądź piękna kreacja to coś niezbędnego, jeżeli nie starczy nam na to środków. Jeśli jednak zostanie podjęta decyzja o przyznaniu pożyczki, należy zwrócić się o pomoc do zaufanego pożyczkobiorcy.

Zaobserwowaliśmy, iż z roku na rok Polacy coraz chętniej sięgają po pożyczki w okresie świątecznym. Jeśli brak nam oszczędności, pożyczka może być dobrym rozwiązaniem pod warunkiem, iż potrafimy ją zaciągać w rozsądny sposób. W 2017 roku odnotowaliśmy w grudniu ruch o 16 proc. większy niż w pozostałych miesiącach. Prognozujemy, iż w bieżącym roku zainteresowanie pożyczkami w okresie sylwestrowym osiągnie podobny poziom – dodaje Tymon Zastrzeżyński