Tematyka FutureTech Congress

Na Kongres składały się trzy ścieżki tematyczne, w ramach których realizowano prelekcje dotyczące perspektyw rozwoju sektora fintech, insurtech i big data: FinTech Digital Congress, InsurTech Digital Congress oraz BIG DATA: Think Big CEE Congress.
Gościem honorowym pierwszego dnia Kongresu był Wicepremier Mateusz Morawiecki. Podczas przemowy podkreślił, że obecność polskich rozwiązań fintechowych widać już na rynkach międzynarodowych.

„Chcemy być Doliną Krzemową Europy Środkowo-Wschodniej. Coraz więcej twórczych projektów, wspólnych inicjatyw ma miejsce w Polsce i krajach Europy Środkowej. Państwo powinno tworzyć dla przedsiębiorców możliwie dobre warunki do rozwoju. Jeśli możemy też wspierać ich grantami czy inspirowaniem współpracy z uczelniami i innymi firmami to tak właśnie rodzą się nowoczesne ekosystemy gospodarcze” – dodał Wicepremier.

Kongres gościł zarówno czołowych polskich przedsiębiorców i menedżerów sektora finansowego i technologicznego, m.in. Łukasza Wejchert, Cezarego Stypułkowskiego oraz Zbigniewa Jagiełło, ale też zagranicznych ekspertów, m.in.: Chris Skinner, Stephen Brobst, Spiros Margaris czy Ghela Boskovich.

FutureTech Night

Pierwszy dzień Kongresu zwieńczyła Gala FutureTech Night, podczas której rozdano nagrody FutureTech Awards dla najlepszych rozwiązań, produktów i usług w branży fintech, insurtech i big data. W kategorii „Best startup” nagrodę zdobył Zencard, narzędzie do tworzenia programów lojalnościowych. Grupa Warta została laureatem w kategorii „Insurtech Implementation” za wdrożenie platformy analitycznej DataWalk. Nagrodę przyznano również Polskiemu Standardowi Płatności za aplikację „BLIK” w kategorii „Payment Soultions”. Inni nagrodzeni to m.in.: Vivus, Currency One, Alior Bank czy Samsung.

„Cieszymy się, że dostaliśmy szansę na uczestnictwo w tak dużym przedsięwzięciu. Świetna organizacja, frekwencja oraz różnorodna tematyka i mnogość ekspertów, którzy pojawili się na Kongresie świadczą o sukcesie tego wydarzenia. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku odbędzie się kolejna edycja FutureTech Congress.”- komentuje Tymon Zastrzeżyński, ekspert pozyczkaportal.pl.