Nowy CEO w Grupie Creamfinance

15 stycznia 2020 roku stanowisko CEO w Grupie Creamfinance objął Patric Koeck. Bez wahania przedstawił on plan na najbliższe lata działalności firmy. Będzie w niej odpowiedzialny za dalszy rozwój portfela produktów near-prime oraz osiągnięcie rocznego przychodu na poziomie 100 mln Euro w okresie 2 lat.

Prowadzenie działalności w Unii Europejskiej oraz Ameryce Łacińskiej wymaga od nas wiele wysiłku i pewnego rodzaju elastyczności operacyjnej w obliczu stale zmieniających się uwarunkowań prawnych. Kluczowym czynnikiem sukcesu na obecnym etapie rozwoju firmy, jest w mojej opinii koncentracja na aspektach procesowych umożliwiających szybkie dopasowywanie do zmieniającej się rzeczywistości oraz wprowadzenie pełnej oferty produktowej na wszystkich rynkach – mówi Patric Koeck, nowy CEO Creamfinance.

Koeck gotowy jest na wyzwania. W strategii rozwoju Creamfinance przewidział on działania, mające na celu osiągnięcie 20 proc. zysku rocznie. Nie są to jego pierwsze działania względem firmy. Z Creamfinance jest on związany od 6 lat (pełnił rolę Chief Operating Officer i odpowiadał za obszar operacji oraz IT) i doskonale rozumie zmieniający się rynek i potrzeby konsumentów.

Mimo, że Creamfinance osiągnął już wielki sukces, zyskując tym samym ponad 100 mln euro finansowania, potrzebuje osoby, która będzie trzymała rękę na pulsie. Jako, że firma wchodzi w fazę dojrzałości rynkowej, potrzebuje doskonałości operacyjnej oraz efektywnego zarządzania. Odpowiedzialny będzie za to Patric Koeck, który jest dumny z powierzonego mu przez firmę zadania.

To zaszczyt dla mnie zyskać zaufanie założycieli Creamfinance i stanąć na czele Grupy oraz jako CEO wspierać jej dalszy rozwój. Są dla mnie mentorami w biznesie, toteż ich wsparcie traktuję, jako nieocenioną wartość dla Grupy. Cieszę się na współpracę z zespołem, jeszcze lepsze wykorzystanie drzemiącego w nim potencjału i kontynuowanie strategii dalszego wzrostu firmy. Jestem pewien, że doprowadzi to do osiągnięcia stabilnych i długoterminowych zysków. – dodaje Koeck.

Creamfinance. Od Łotwy do Polski

Fintech Creamfinance powstał w 2010 r. w Rydze. Jego założycielami są Matiss Ansviesulis
i Davis Barons. Od początku swojej działalności firma stawia na rozwój, dzięki czemu rozszerzyła zakres swoich usług, świadcząc je w innych państwach. Od 2013 roku firma działa na terenie Polski. Jest jedną z największych instytucji pożyczkowych w kraju. Creamfinance oferuje chwilówki oraz ratalne: Lendon.pl, ExtraPortfel.pl, LendonRaty.pl i CreamCredit.pl.

Matiss Ansviesulis i Davis Barons, współzałożyciele Creamfinance, przyznali, że firma stanowiła bardzo ważną część ich życia przez ostatnie 8 lat. Wierzą, że zespół, który zbudowali, jest w stanie pracować samodzielnie i osiągnąć równie dużo. Stąd decyzja o zajęciu stanowisk w radzie nadzorczej Creamfinance. Mężczyźni planują kontynuować pracę nad poszukiwaniem nowych możliwości biznesowych.