Doświadczony Ovais Siddiqui prezesem zarządu Aasa

Ovais Siddiqui ma ponad 14-letnie doświadczenie biznesowe, zdobyte głównie w sektorze finansowym. Dołączył do Aasa Polska po trzech latach piastowania funkcji Country Managera w Axcess Financial Poland/Super Credit, amerykańskiej firmie zajmującej się pożyczkami konsumenckimi. Wcześniej przez blisko trzy lata pełnił funkcję Chief Financial Officera w rumuńskim oddziale firmy Provident, gdzie koordynował m.in. wejście firmy na rynek bułgarski i był odpowiedzialny za działania na Bałkanach.

Cieszę się z nowego wyzwania, jakim jest wspieranie dynamicznego rozwoju Aasa w Polsce – powiedział Siddiqui. – Moim celem jest dalsze umacnianie pozycji firmy na rynku lokalnym, a także rozwijanie międzynarodowej współpracy wewnątrz Grupy Aasa. Równie ważne jest stałe dostarczanie profesjonalnego wsparcia finansowego naszym klientom, zgodnie z polityką odpowiedzialności i bezpieczeństwa.

Nowy prezes Aasa Polska jest absolwentem London School of Economics & Political Sciences (LSE) oraz członkiem Institute of Chartered Accountants of England & Wales należącego do Deloitte w Londynie. Ovais Siddiqui mieszka w Warszawie, a w wolnych chwilach fotografuje oraz podróżuje, najchętniej w miejsca, gdzie można grać w piłkę plażową.

Aasa stawia na rozwój na polskim rynku

Aasa Polska jest oddziałem międzynarodowej finansowo-technologicznej firmy Aasa Global o skandynawskich korzeniach, która funkcjonuje na polskim rynku od 2012 roku. W ciągu ostatnich lat uzyskała dofinansowanie od Banku Zachodniego WBK, Credit Value Investments, Mezzanine Management, Novator Partners Group i Olimpia Group.

Nominacja nowego prezesa ma na celu między innymi wniesienie do firmy mocnego doświadczenia w zakresie fuzji, przejęć i operacji biznesowych, w szczególności w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Siddiqui pracując dla First Data, potentata w dziedzinie usług transakcyjnych, odpowiadał za tego typu działania na terenie Niemiec, Austrii i regionu Europy Środkowo-Wschodniej, a w Polsce pracował m.in. nad pozyskaniem Polcard.

„Aasa Polska jest firmą, która od 2012 roku wiedzie prym na polskim rynku finansowym, ponieważ spełnia wysokie standardy pożyczania, które doceniają najbardziej wymagający klienci. Instytucje finansowe mają świadomość, że tylko nieustanny rozwój pozwoli im pozostać w bliskiej relacji z konsumentem, który ma coraz większe oczekiwania i wymagania względem swojego pożyczkodawcy. Cieszy mnie fakt, że coraz więcej firm pożyczkowych pragnie i potrafi łączyć doświadczenie i tradycyjne podejście z nowoczesnością i rozwojem technologicznym. Takie zabiegi sprawiają, że klient ma zapewniony komfortowy dostęp do najlepszych usług, a to przecież liczy się najbardziej.” – komentuje Tymon Zastrzeżyński, ekspert pozyczkaportal.pl