Czym jest Open source w biznesie?

Konferencja Open source w biznesie to bezpłatne wydarzenie, które porusza tematykę otwartych rozwiązań oraz ich praktycznego zastosowania w przedsiębiorstwie. To także pierwsze takie wydarzenie w Polsce. Pomysł na zorganizowanie konferencji wynika z potrzeb rynku. Jak podkreśla organizator wydarzenia, open source nieprzerwanie się rozwija, a społeczności dostarczają coraz to kolejnych, innowacyjnych pomysłów – warto więc spotkać się, aby porozmawiać o potencjale drzemiącym w otwartych rozwiązaniach.

Open source w biznesie, która zrzesza zawodowych specjalistów i entuzjastów otwartego oprogramowania odbędzie się już 18 czerwca o godz. 9:00 w Hotelu Coirtyard by Marriott Warsaw Airport w Warszawie.

Tematyka konferencji Open Source w biznesie

Prelegenci podczas konferencji Open source w biznesie skupią się przede wszystkim na obecności otwartych systemów CRM i ERP oraz możliwościom, jakie dają biznesom różnego typu. Ponadto podczas wydarzenia zostaną poruszone następujące zagadnienia:

  • Jak rozwiązania open source mogą zwiększyć potencjał firmy?
  • Ile można zaoszczędzić wybierając otwarte rozwiązania?
  • Prezentacja systemów klasy CRM.
  • Prezentacja systemów klasy ERP.
  • Omówienie zalet i wad licencji otwartych.
  • Bezpieczeństwo systemów open source w praktyce.
  • Wydajność systemów open source w zastosowaniach enterprise.

Konferencja Open source w biznesie skierowana jest do osób decyzyjnych (CIO, CTO, CEO), specjalistów od bezpieczeństwa, którzy chcą poznać praktyczne metody ochrony, specjalistów IT, którzy chcą dowiedzieć się więcej na temat rozwiązań otwartych, osób zainteresowanych CRM i ERP, entuzjastów rozwiązań open source. Sponsorami głównymi wydarzenia zostały firmy Intalio Open Source Experts i Zimbra. Patronat medialny nad wydarzeniem objął m.in. Pozyczkaportal.pl.

Żeby wziąć udział w konferencji, wystarczy zarejestrować się przez formularz znajdujący się na stronie internetowej wydarzenia. Uczestnictwo w konferencji jest bezpłatne. Opłata rejestracyjna wymagana jest wyłącznie od przedstawicieli firm informatycznych (producenci, dystrybutorzy itp.) sprzedających rozwiązania IT z zakresu zagadnień poruszanych na konferencji oraz firm konsultingowych świadczących usługi z zakresu tej tematyki. Opłata wynosi wtedy 500 PLN + VAT. Uczestnicy konferencji mają zapewnione: możliwość udziału w wybranych wykładach, przerwę kawową, tzw. pakiet startowy, dostęp do materiałów pokonferencyjnych oraz możliwość otrzymania potwierdzenia udziału w konferencji (podbicie delegacji/zaświadczenia w trakcie spotkania lub wystawienie certyfikatu uczestnictwa po wydarzeniu).