W jakich bankach zostaną przeprowadzone prace modernizacyjne?

W nocy z 13 na 14 września eurobank i Nest Bank przeprowadziły prace modernizacyjne w swoich systemach, które na kilka godzin uniemożliwiły klientom dostęp do usług bankowych. W kolejnych dniach działania dotyczące prac serwisowych zapowiedziały: ING Bank Śląski, mBank, Orange Finanse, Bank Pekao, EnveloBank i Toyota Bank.

Ograniczenia usług bankowych w ING Banku Śląskim i mBanku. Na kiedy je zaplanowano?

W ING Banku Śląskim prace modernizacyjne odbędą się w nocy z 16 na 17 września w godzinach od 00:00 do 05:30. W tym czasie nie będzie można korzystać z wpłatomatów, bankowości internetowej, aplikacji mobilnej, systemu ING CardsOnLine, płatności w sklepach internetowych i serwisach aukcyjnych, płatności BLIK, przelewów ekspresowych, modułu Makler w systemie bankowości internetowej oraz e-kantoru w Moim ING.

Prace serwisowe w mBanku zaplanowano w nocy z 15 na 16 września. Od godziny 02:00 do 06:00 klienci tej instytucji bankowej nie będą mogli płacić kartą, wypłacić pieniędzy z bankomatu, jak również nie skorzystają z wpłatomatu. Ponadto w godzinach 02:00 do 7:30 zostanie ograniczony dostęp do bankowości internetowej i aplikacji mobilnej.

Klienci Orange Finanse nie skorzystają z usług 16 września

Orange Finanse ograniczy dostęp do swoich usług bankowych w nocy z 15 na 16 września w godzinach od 02:00 do 06:00. Klienci tego banku muszą się przygotować na to, że w tym czasie nie zapłacą kartą, nie wypłacą gotówki z bankomatu oraz nie skorzystają z wpłatomatu. Dodatkowo między 02:00-07:00 nie będą mogli wejść na swoje konto w serwisie internetowym oraz korzystać aplikacji mobilnej.

Warto wiedzieć, że podczas prac modernizacyjnych infolinia Orange Finanse nie przestanie działać jednak będzie służyła tylko do udzielania informacji o ofercie banku.

W banku Pekao prace serwisowe potrwają 5 godzin

W banku Pekao prace serwisowe przewidziano w nocy z 16 na 17 września w godzinach 23:30-04:30. Utrudnienia będą związane z brakiem możliwości posługiwania się kartami debetowymi, korzystania z aplikacji PeoPay oraz dokonywania przelewów z kart płatniczych. Ponadto w tym czasie przestaną działać bankomaty i terminale POS w punktach handlowo usługowych obsługiwanych przez Bank Pekao.

Nieduże prace modernizacyjne w EnveloBank i Toyota Bank

EnvoloBank informuje swoich klientów, że w dniu 16 września w godzinach 00:00-05:00 nie będą mogli dokonywać transakcji kartami w sklepach internetowych, które wymagają autoryzacji 3DSecure oraz aktywowania kart.

Klienci Toyota Bank 14 września do godziny 17:00 nie będą mogli korzystać z infolinii (15 września infolinia będzie działała w standardowych godzinach 8:00-14:00). Bank informuje również, że system bankowości elektronicznej i automatyczny serwis telefoniczny nie podlegają pracom modernizacyjnym.