Polacy kochają zakupy online

Jak wynika z wielu przeprowadzonych badań, Polacy kochają zakupy online. Pozwalają one na koncentrację w domowym zaciszu i wybranie produktów bez presji, jaką możemy odczuwać w sklepie stacjonarnym, gdy ktoś nad nami stoi. Przyjmuje się, że 9 proc. Polaków po zakupy w sieci sięga każdego dnia, a 14 proc. z nich przynajmniej raz w tygodniu. Najczęściej za zakupy online płacimy przelewem. Dzięki niemu oszczędzamy czas, a cały proces jesteśmy w stanie wykonać w przeciągu kilku minut.

Mimo dużej popularności płatności online, wciąż duży odsetek mieszkańców kraju wybiera płatność za zakupy przy odbiorze. Robi tak aż 36 proc. Polaków. Dzięki płaceniu gotówką możemy w pełni kontrolować nasze wydatki. Robiąc zakupy online nie mamy takiej możliwości, przez co często wydajemy więcej niż powinniśmy. Bywa także, że przed obowiązkiem dokonania płatności okazuje się, że nasze konto jest zupełnie puste. Aż 42 proc. konsumentów przyznaje, że nie dokończyło swoich zakupów w sieci z powodu braku wystarczających środków na koncie do opłacenia transakcji.

Odroczenie płatności – czy zwiększy procentowy udział Polaków w zakupach online?

Brak możliwości sprawdzenia produktu przed zakupem w sieci stanowi duży minus. Rozwiązaniem tego problemu jest odroczenie płatności za zakupy. Na czym polega ta usługa? Klient dokonuje zakupu produktów w sieci, jednak nie płaci za nie od razu. Dokonując zakupu wybiera metodę płatności “odroczona płatność” i podaje podstawowe dane osobowe, które pomogą w rozpatrzeniu jego wniosku. Konsument na zapłatę za zakupy ma najczęściej 2 tygodnie. O dokładnym terminie regulacji należności informuje sklep, w którym dokonaliśmy zakupu.

Co daje odroczenie płatności? Dzięki możliwości odłożenia zapłaty za produkty mamy możliwość ich przetestowania, bez konieczności wcześniejszej płatności. Dodatkowo jeśli nie mamy wystarczającej kwoty na zakupy i zastanawiamy się, skąd wziąć pieniądze, dostajemy czas. Możemy go przeznaczyć na zebranie potrzebnych środków, nie rezygnując z wyjątkowej oferty. Odroczenie płatności jest też kolejnym krokiem rozwoju rynku finansowego, który niesie dużo korzystnych rozwiązań i możliwości. Wie o tym doskonale Twino, właściciel Incredit i NetCredit. To właśnie firma Twino opracowała infografikę zawierającą najważniejsze informacje dotyczące płatności wśród konsumentów.

Rozwój sektora FinTech to wciąż wielkie wyzwanie, któremu próbują podołać zarówno konsumenci, jak i dostawcy usług. Jesteśmy dumni, że każda nowa idea pojawiająca się na rynku finansowym szybko znajduje poparcie, tym samym wzbudza zaufanie wśród klientów sklepów. – komentuje Tymon Zastrzeżyński, ekspert pozyczkaportal.pl.