Problemy z uzyskaniem tradycyjnego dofinansowania

Jeden z założycieli Polskiej Platformy Kredytowej uważa, że tradycyjny, znany z banków proces przyznawania kredytów nie nadąża za przedsiębiorcami. Problemy z otrzymaniem dofinansowania zewnętrznego pojawiają się już na początku, na etapie wypełniania dokumentów. W związku z tym procesy kredytowe są czasochłonne i związane z licznymi formalnościami. Dzięki nowej aplikacji, pożyczki przez internet mają być udzielane szybko i wygodnie.

Aplikacja pozwalająca na szybsze zdobycie gotówki

Dzięki kredytmarket.com, klient może uzyskać kredyt do 50 tys. zł na okres 6 miesięcy, przy czym nie musi wypełniać stosu dokumentów. Aplikacja poprosi go o dostęp do danych elektronicznych i na ich podstawie przedstawi warunki kredytu. Wszystko bez wychodzenia z domu, szybko i sprawnie.

Proces oceny zdolności kredytowej będzie przeprowadzany na kilka sposobów. Przedsiębiorca będzie mógł się zalogować do serwisu Kredytmarket.com z wykorzystaniem rachunku bankowego, konta biznesowego allegro (jeśli przedsiębiorca prowadzi tego rodzaju działalność), a w przyszłości innych platform zrzeszających przedsiębiorców – np. sieci franczyzowych.

Logując się przez konto bankowe, aplikacja uzyska dostęp do wyciągu z rachunku, z którego wyczyta informacje o przychodach i kosztach przedsiębiorcy (jego średnie miesięczne przychody muszą sięgać około 10 tys. zł). W przypadku wykorzystania allegro, mogą być analizowane dane dotyczące poziomu sprzedaży – wolumeny, częstotliwość, wartość.

Współpraca z BIK

Założyciele startupu rozpoczęli również współpracę z Biurem Informacji Kredytowej, dzięki czemu będą uzyskiwać informacje na temat historii kredytowej. Jednak jak podkreśla jeden z właścicieli firmy – na łamach Business Insidera – brak historii w BIK nie blokuje przedsiębiorcy możliwości aplikowania o pożyczkę w kredytmarket.com.

Kredytmarket.com jest dowodem na to, że rynek finansowy cały czas ewoluuje. Do tej pory jedyną alternatywą kredytów bankowych dla małych i średnich firm były pożyczki online. To dzięki nim przedsiębiorcy mogli uzyskać dofinansowanie zewnętrzne w sposób szybki i wygodny. Od jesieni klienci będą mieli więcej do wyboru – komentuje Tymon Zastrzeżyński, ekspert pozyczkaportal.pl