Pożyczki społecznościowe

Pożyczki społecznościowe to pożyczki udzielane przez osoby prywatne za określoną opłatą. To tak, jak byśmy pożyczyli pieniądze od przyjaciół, z tym, że na pewien, ustalony przez obie strony procent. Umowy pożyczkowe zawierane są pomiędzy dwiema osobami, często za pośrednictwem specjalnych serwisów internetowych. Jednak serwisy te nie uczestniczą w samej transakcji. Tego rodzaju sposób pożyczania niesie za sobą wiele korzyści takich jak choćby szybkość – nie wypełniamy żadnego wniosku pożyczkowego, wystarczy znaleźć osobę skłonną pożyczyć nam określoną kwotę, a następnie wspólnie z nią ustalić procent jaki będziemy musieli zwrócić dodatkowo.

Pożyczki prywatne a bezpieczeństwo

Zarówno dla pożyczkobiorcy jak i pożyczkodawcy nie jest to bezpieczna forma pożyczania pieniędzy. Pożyczkodawca nigdy nie ma pewności, że pożyczone środki zostaną zwrócone. Z kolei pożyczkobiorca może wpaść w problemy finansowe z powodu zbyt dużych długów. Biorąc pożyczkę społecznościową nikt nie sprawdza bowiem naszej zdolności finansowej. Czasem wydaje się nam, że pożyczone pieniądze spłacimy bez większych problemów, jednak po dokładnym przeanalizowaniu swojej sytuacji okazuje się, że się pomyliliśmy. Decyzje finansowe powinniśmy podejmować z rozwagą, a specjaliści od finansów powinni nad nimi czuwać.

E-pieniądze

Innowacyjnym rozwiązaniem na rynku płatności online jest system wirtualnej wymiany pieniędzy – technologia Billon. Umożliwia ona przekazywanie pieniędzy w świecie wirtualnym z pominięciem banków. Wyobraźmy sobie ile prościej byłoby robić zakupy online bez konieczności logowania się do systemu bankowego i wykonywania przelewu. Co więcej, taka płatność umożliwia nam większą kontrolę danych osobowych. Jeśli przelewamy środki z naszego konta bankowego odbiorca widzi nasze dane osobowe, natomiast system Billon działa tak jakbyśmy przekazali sprzedawcy pieniądze do ręki. System ten jest dobrym rozwiązaniem dla osób, które nie chcą korzystać z bankowości online, a mimo to chcą móc dokonywać transakcji za pośrednictwem internetu. Co więcej, Billon umożliwia nam wykonywanie transakcji 24 godziny siedem dni w tygodniu, a przesłane środki są natychmiast dostępne dla odbiorcy. Nie musimy więc czekać na zaksięgowanie środków w systemie bankowym. Jedyne co musimy zrobić to pobrać aplikację Billon, a następnie udać się do jednego z 18 tysięcy sklepów, w których możemy wpłacić pieniądze.

Rynek finansowy wciąż się rozwija, jednak warto korzystać z tych rozwiązań z rozwagą. Podejmując decyzje finansowe starajmy się działać zdroworozsądkowo. Nie ulegajmy nowym trendom zanim nie przemyślimy czy będą dla nas korzystne.