Co można zyskać w promocji?Do 600 zł
Do kiedy trwa promocja?Do 30 kwietnia 2021 roku

Jaki przedsiębiorca skorzysta na tej okazji bankowej?

Chociaż wielkie firmy korzystają z usług bankowych niedostępnych dla zwykłych ludzi, osoby prowadzące jednoosobowe działalności gospodarcze zazwyczaj szukają kont bankowych jak standardowi konsumenci. Zależy im na niskich kosztach prowadzenia rachunku, braku ukrytych opłat, a w wielu przypadkach także na bonusach pieniężnych za otworzenie konta. Właśnie do tych potrzeb odwołuje się w nowej promocji dla przedsiębiorców Bank Millennium.

Z propozycji ukrywającej się pod nazwą „Wiosenna promocja z Kontem Mój Biznes” skorzystać może przedsiębiorca, który na potrzeby regulaminu rozumiany jest jako osoba fizyczna prowadząca jednoosobową działalność gospodarczą zarejestrowaną w CEIDG. Jako biznesmen nie mógł być przy tym stroną umowy z bankiem lub spółką z grupy Millennium po 2 marca 2020 roku. Co z kontami osobistymi? Ich posiadanie w przeszłości dyskwalifikuje wyłącznie wtedy, jeśli zostały zamknięte po skorzystaniu z promocji na Konto 360° lub Konto 360° Student.

Za co otrzymamy premię w promocji Millennium dla firm?

Większości osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą łatwo będzie spełnić warunki pozwalające uzyskać 300 zł. Można więc uznać to za bazową kwotę, którą oferuje w promocji dla firm Millennium. Kolejne premie wymagają już posiadania terminala płatniczego, co nie jest standardem we wszystkich branżach.

Jak skorzystać z okazji w banku Millennium?

  1. Do 30 kwietnia 2021 roku założyć Konto Mój Biznes z kartą debetową Visa Mój Biznes, przez Millenet, aplikację mobilną, w oddziale lub poprzez wniosek na stronie www.bankmillennium.pl/wniosek-o-konto-firmowe. Za samo to działanie do 15 maja otrzymamy 100 zł.
  2. Każdego miesiąca w maju, czerwcu i lipcu 2021 roku albo wykonać płatności kartą na kwotę minimum 250 zł, albo zrobić przelew do ZUS na 250 zł. W ten sposób zarobimy kolejne sto złotych, które spłyną na konto do końca sierpnia.
  3. W tym samym okresie każdego miesiąca zapewnić wpływy na kwotę minimum 1000 zł, ale nie pochodzące z naszych kont osobistych lub firmowych, założonych nawet w innych bankach. 100 zł za wykonanie tego zadania również przyjdzie najpóźniej 31 sierpnia.
  4. Dodatkowo do 31 lipca 2021 roku podpisać z Millennium i PayTel umowę trójstronną na najem terminala płatniczego i do końca tego miesiąca osiągnąć z niego 1000 zł wpływu na konto firmowe. Nagroda wynosi w tym przypadku 300 zł i zostanie wypłacona z dwoma wcześniejszymi bonusami.

Bezwzględnie należy pamiętać o tym, że fiskus traktuje premie z promocji bankowych jako przychód firmy. Trzeba więc uwzględnić je w zeznaniach podatkowych.

Czy na rynku znajdziemy lepsze promocje bankowe dla firm?

W przypadku każdej okazji bankowej warto rozważyć, czy inne instytucje nie zaoferują nam za podobne kwoty lepszych warunków. Obecnie przedsiębiorcy na otwarciu rachunku firmowego zarobią więcej w dwóch bankach, ale oba przypadki mają jakieś „ale”. 350 zł za nowe konto dla firm w mBanku otrzymają tylko osoby dopiero zakładające firmy, zaś maksymalna kwota dla biznesu sięgająca 1500 zł w Alior Banku rozłożona została na 12 miesięcy i wymaga spełnienia wielu warunków.

Co więcej, identyczne okazje z bazowymi 300 zł jak na przykład promocja na konto firmowe w Pekao oferują albo samo zwolnienie z dodatkowych opłat na rok, albo 0 zł za prowadzenie konta i spore zwroty jak Santander.