Wygoda i bezpieczeństwo

Rewolucyjny pomysł został już przetestowany w dwunastu krajach Europy (m.in. w Wielkiej Brytanii, Holandii, Finlandii oraz w bliższych nam geograficznie Czechach). Dalszy rozwój przedsięwzięcia zakłada wprowadzenie tej technologii na całym świecie już w 2017 roku.

Takie rozwiązanie pozwoliłoby na odejście od logowania się na konta internetowe za pomocą haseł. Każdy ma przynajmniej kilka kont, z których korzysta regularnie. Nie dziwi więc częste zapominanie szeregu liter bądź cyfr, a to z kolei prowadzi do przerwania transakcji. Niekiedy dochodzi nawet do zablokowania konta, co dodatkowo utrudnia użytkownikom korzystanie z usług, które z założenia powinny być łatwo dostępne. Posłużenie się odciskiem palca byłoby chyba najprostszą metodą identyfikacji, zapewniającą stuprocentową pewność w kwestii tożsamości kupującego. Podobnie jest w przypadku cieszących się niesłabnącą popularnością selfie. Niewątpliwie taka opcja cieszyłaby się zainteresowaniem ze strony posiadaczy smartfonów, które zgodnie z zamysłem pośredniczą w procesie mobilnej płatności. Korzyść widzą w tym również producenci tych urządzeń.

Rozwój technologii finansów

Proponowany system jest niewątpliwie rewolucyjny na gruncie branży Fintech. Wprowadzenie go będzie miało ogromne znaczenie na gruncie cyfryzacji. Na tej płaszczyźnie Polska odnosi znaczące sukcesy i jest uznawana za partnera do współpracy z największymi potęgami finansowymi świata. Wróży to dobrze nowej propozycji spod szyldu MasterCard, która być może już niebawem zawita do Polski.

Daleko idące zmiany na rynku finansowym mogą w nieodległej przyszłości mieć wpływ na ewolucję innej gałęzi branży fintechowej. Mowa tu o pożyczkach pozabankowych, które cieszą się coraz większym zainteresowaniem w naszym kraju. Chwilówka jest bardzo nowoczesną formą uzyskiwania pieniędzy. Na obecnym etapie rozwoju, pozwala uniknąć wielu skomplikowanych procedur, które kojarzą się z tradycyjną bankowością. Instytucje pozabankowe wprowadzają rozwiązania odpowiadające potrzebom klientów. Wielu z nich nie ma czasu albo możliwości na skomplikowane procedury. Dlatego firmy pożyczkowe proponują oferty pozwalające na zredukowanie formalności do minimum. Tego typu opcja prowadzi do popularyzacji systemu mobilnej płatności. Dodatkowo szybkie uzyskanie pieniędzy jest możliwe dzięki temu, że pożyczkodawcy nie domagają się wglądu w historię kredytową potencjalnego klienta. Taka alternatywa jest dobra dla posiadaczy kredytów, jak również dla osób pragnących zaoszczędzić czas.


„Postępująca cyfryzacja pozwala na wprowadzenie nowych rozwiązań mobilnych, które ułatwiają przebieg wielu transakcji finansowych. Dzięki pomyślnemu rozwojowi tego procesu w Polsce, być może za jakiś czas będzie możliwe jeszcze płynniejsze korzystanie z usług pożyczkowych online” –komentuje Tymon Zastrzeżyński, ekspert pozyczkaportal.pl.

Procesowi uzyskiwania pożyczek pozabankowych sprzyja jeszcze jedna opcja dostępna w internecie. Chodzi tu o porównywarki online, które pomagają wybrać najkorzystniejszą ofertę. Tego typu strony są łatwe w obsłudze, dzięki czemu sprzyjają klientom załatwiającym swoje sprawy mobilnie.