Co można zyskać w promocji? 300 zł za założenie konta FIRMA+
Do kiedy trwa promocja? 31.01.2021 r.

Do kogo skierowana jest promocja Idea Banku?

Nie wszyscy przedsiębiorcy z jednoosobową działalnością gospodarczą mają w banku rachunek firmowy. Podstawowe przelewy do ZUS-u czy Urzędu Skarbowego mogą w końcu wykonać z prywatnego konta bankowego. Założenie konta dedykowanemu własnej firmie jest jednak dobrym pomysłem, szczególnie wówczas, gdy będzie się to równało ze zwrotem części podatków.

Taką okazję daje osobom prowadzącym JDG promocja Idea Banku “Plus na ZUS”. Mogą wziąć w niej udział przedsiębiorcy, którzy w ciągu sześciu miesięcy przed złożeniem wniosku nie posiadali rachunku firmowego w tej instytucji. Z grona potencjalnych uczestników wyklucza również korzystanie w przeszłości z programu „Premiowanie za bankowanie”.

Oprócz karencji istnieje ponadto ograniczenie ilościowe. Na premię załapie się 1000 pierwszych klientów. Na całe szczęście promocje firmowe są mniej popularne niż te kierowane do klientów indywidualnych. Raczej nie powinniśmy się obawiać, że okazja ucieknie nam sprzed nosa przed końcem stycznia.

Jakie są warunki otrzymania 300 zł za założenie Konta FIRMA+?

Wiele promocji bankowych na konta firmowe ma dość wyśrubowane warunki do spełnienia. Z zapowiadanych kilku tysięcy złotych bonusu otrzymujemy niewielką część maksymalnej premii. Taka sytuacja nie wystąpi na szczęście w przypadku promocji Idea Banku.

Warunki zdobycia 300 zł w programie „Plus na ZUS” są naprawdę proste:

  1. Do 31 stycznia 2020 r. zakładamy Konto FIRMA+ na stronie internetowej banku, pamiętając o wyrażeniu wszelkich zgód na kontakt marketingowy, wyrobienie karty debetowej oraz przyznanie dostępu do bankowości elektronicznej Idea Cloud.
  2. W ciągu 2 tygodni od zawarcia umowy deklarujemy w Idea Cloud chęć wzięcia udziału w promocji oraz podpisujemy regulamin.
  3. Przez sześć miesięcy następujących po miesiącu, w którym podpisaliśmy umowę, opłacamy za pośrednictwem rachunku składki ZUS. W każdym z tych miesięcy bank zwraca nam na konto 10% przesłanej sumy, ale nie więcej niż 50 zł.

Premia pojawi się na naszym koncie najpóźniej w połowie miesiąca następującego po tym, za który bank przyznaje nam bonus. Jeżeli z jakichś powodów nie wysłaliśmy składki, nie musimy się przejmować. Brak nagrody w jednym z miesięcy nie sprawi, że stracimy prawo do odebrania pieniędzy za kolejne.

W związku z nagrodą warto jeszcze pamiętać, że stanowi ona przychód naszej firmy. Z racji tego podlega opodatkowaniu. To istotny szczegół, o którym łatwo zapomnieć, szczególnie korzystając z analogicznych promocji za nowe konta dla klientów indywidualnych. One opodatkowane nie są.

Czy warto założyć konto FIRMA+ w Idea Banku?

Nie będzie przesadą stwierdzenie, że jest to zdecydowanie najprostsza z promocji dla firm dostępnych na rynku. Mimo iż Pekao oferuje do 1200 zł za Konto Przekorzystne Biznes, spełnienie wielu warunków tamtego programu będzie dla większości przedsiębiorców zwyczajnie niemożliwe. Oferta Idea Banku trafi tymczasem do wszystkich. Dodatkową zachętą do wzięcia w niej udziału jest też fakt, że konto FIRMA+ jest solidną propozycją dla przedsiębiorców na JDG.

Rachunek firmowy w Idea Banku przez pierwsze 2 lata od otwarcia konta nie będzie wiązał się z opłatami za jego prowadzenie, a po tym okresie unikniemy kosztów, jeśli raz w miesiącu opłacimy z rachunku składkę ZUS. Co z opłatą za kartę? Comiesięcznego wydawania 10 zł unikniemy wówczas, gdy dokonamy nią transakcji bezgotówkowych na co najmniej 400 zł.