Ostatnio sporo mówi się na temat nieodpowiedniego dostosowywania oferowanych produktów bankowych do potrzeb klientów. Zjawisko missellingu, a więc sprzedaży produktu, który nie jest nam do niczego potrzebny stało się wyraźnie widoczne w sektorze finansowym. Zapewne, dlatego też na ostateczny wynik rankingu największy wpływ miała ocena umiejętności pracowników w zdiagnozowaniu potrzeb klientów i zaproponowaniu im odpowiednich produktów. – zaznacza Tymon Zastrzeżyński, ekspert pozyczkaportal.pl

Banki ocenione zostały w kilku kategoriach, między innymi jakości obsługi klienta, atrakcyjności oferty dotyczącej konta osobistego oraz kredytu gotówkowego. Badania przeprowadzone zostały metodami: tajemniczego klienta, testów bezpieczeństwa i wygody korzystania z bankowych serwisów internetowych oraz aplikacji na smartfony, a także głosowaniu internautów. Ocenie podlegały kwestie związane z obsługą klienta, a także umiejętność rozpoznania jego potrzeb przez pracowników banków. Ważną rolę w ocenie odegrała również szeroko pojęta jakość obsługi klienta.

Najwyżej oceniony został ING Bank Śląski, który zdobył nagrodę główną plebiscytu – „ZŁOTY BANK” przyznaną w kategorii najwyższej jakości obsługi. Miejsce drugie zajął mBank, a trzecie ex aequo Bank Millenium i Raiffeisen Polbank.

Nagroda za ofertę najkorzystniejszego konta osobistego trafiła do Eurobanku, z kolei kredytem gotówkowym na najatrakcyjniejszych warunkach została okrzyknięta oferta Alior Banku.

W dzisiejszych czasach policja coraz częściej informuje nas o złodziejach działających w sieci. Właśnie dlatego dużą wagę powinniśmy przywiązywać do bezpieczeństwa serwisów bankowych oraz aplikacji smartfonowych poprzez które logujemy się na swoje konta bankowe. – dodaje Tymon Zastrzeżyński.

Podczas plebiscytu wręczono trzy nagrody specjalne w kategorii „Najlepsze praktyki w zakresie bezpieczeństwa systemów informatycznych”, które trafiły do mBanku, Banku Millenium oraz ING Banku Śląskiego.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!