Podczas Gali wręczono 13 statuetek oraz dodatkowe wyróżnienia dla osób szczególnie zaangażowanych.

  • Nagrodę Pożyczka Ratalna Roku otrzymała Aasa Polska S.A, należąca do skandynawskiej grupy finansowej Aasa Global. Marka wyróżnia się indywidualnym podejściem do każdego klienta, dlatego też niezależnie od zajmowanej pozycji społecznej każdy klient może liczyć na profesjonalne doradztwo oraz pomoc w finansowych problemach. Wyróżnienie przyznane zostało z uwagi na atrakcyjność oferty pożyczki ratalnej, której maksymalna kwota wynosi 3400 zł z maksymalnym rozłożeniem na 24 miesięczne raty malejące.
  • Vivus okazał się bezwzględnym zwycięzcom w dwóch kategoriach. Lider internetowych pożyczek krótkoterminowych w Polsce otrzymał statuetkę za najlepszą chwilówkę Roku, na co wpływ z pewnością miał fakt, iż marka jest prekursorem wprowadzenie ogromnej zmiany na naszym rynku, a mianowicie udzielania darmowych pożyczek nowym klientom. W ubiegłym roku oferta Vivusa była bezkonkurencyjna ze względu na wysokości limitów pożyczek zarówno dla nowych klientów do 1600 zł, jak i dla stałych do 4000 zł. Druga nagroda jaką może pochwalić się Vivus przyznana została w kategorii Innowacja Roku za odważny krok w stronę klienta, jakim było umożliwienie wnioskowania o pożyczkę w kioskach RUCH.
  • Statuetka Inicjatywa Roku przyznana została za List otwarty ZFP do Premier Rządu, dotyczący zmian w Projekcie ustawy przygotowanych przez Ministerstwo Finansów. List ten krytykował wprowadzane w projekcie zmiany, powołując się na dobro konsumentów korzystających z usług sektora pozabankowego. W liście zwrócono uwagę na istotne braki w zmianach dotyczące nieuczciwych praktyk, których dopuszczają się niektóre firmy pożyczkowe, a które w żaden sposób nie są regulowane prawnie.

Laureaci pozostałych kategorii

  • Affiliant Roku – Afilliate44, firmie działającej na rynku niespełna rok udało się już zaistnieć w środowisku pożyczkowym.
    Statuetka Człowiek Roku trafiła do Marcina Czugana Dyrektora Departamentu Prawno – Legislacyjnego KPF, mecenasa docenianego w wielu prestiżowych konkursach.
  • PR Manager Roku – przyznany Martynie Długoszewskiej ze Związku Firm Pożyczkowych, która aktywnie wspiera akcje związane z rynkiem pożyczkowym, dbając również o reputację branży na zewnątrz.
  • Marketing Managerem Roku okazał się być Łukasz Kuleta z Ferratum Bank.

Dodatkowymi wyróżnieniami dla Postaci Roku mogą pochwalić się Edyta Szymczak, prezes zarządu Rejestru Dłużników ERIF BIG S.A oraz Sławomir Grzelczak wiceprezes zarządu BIK.

Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy!