PKO BP – organizacja otwarta na innowacje

PKO BP to lider polskiego sektora bankowego. Jest on otwarty na innowacje, dodatkowo posiada infrastrukturę techniczną przystosowaną do nowatorskich projektów. Na początku ubiegłego roku jako pierwsza polska instytucja finansowa, zainwestował w start-up fintechowy. Dzięki temu przedsięwzięciu już w 2018 roku ogłosił pełną gotowość do wdrożenia w życie technologii blockchain. Dziś PKO BP wychodzi do swoich klientów z programem “Let’s Fintech with PKO Bank Polski!”, który jest autorskim programem akceleracyjnym skierowanym do start-upów, które oferują nowatorskie podejście do tradycyjnych rozwiązań finansowych.

Dlaczego warto podjąć się współpracy z bankiem? Start-upy, które współpracują z PKO Bankiem Polskim, mogą liczyć na szybki rozwój i wsparcie doświadczonych osób. Co więcej, lider bankowości zapewnia zaplecze technologiczne z pełną obsługą IT. Specjalnie przygotowane oddziały laboratoryjne posłużą do komercjalizacji wybranych rozwiązań.

Let’s Fintech with PKO Bank Polski! – co w programie?

W ramach przedsięwzięcia “Let’s Fintech with PKO Bank Polski!”, bank PKO poszukuje młodych firm gotowych podjąć współpracę przy testowaniu środowiska API. Według badań rynku, to ono będzie służyć rozwojowi całego sektora Fintech w kraju. Wszyscy uczestnicy akcji jako nieliczni dostaną dostęp do portalu deweloperskiego banku, który umożliwi im obejrzenie dokumentacji API.

Działanie nowatorskiego programu ma być oparte o model “sandbox”, czyli piaskownicy. Ma to umożliwić wszystkim uczestnikom eksperymentowanie i swobodne wdrażanie nowych projektów na rynek. Mają one nieść korzyść zarówno dla ich autorów, jak i osób, które z nich skorzystają. Najważniejszą zaletą pomysłu banku PKO BP jest swoboda prawna w realizacji idei. Przy braku ograniczeń w kreacji, inicjatyw ze strony uczestników może być całkiem dużo.

Nowe start-upy nie mają na rynku łatwo. Na szczęście dzięki wsparciu ze strony bankowców takich jak PKO BP czy specjalistów w dziedzinie IT, mogą one liczyć na wielką pomoc. Profesjonalne zaplecze technologiczne oraz swoboda w podejmowaniu decyzji, którą dostają, są kluczowe. Warto zatem skorzystać z możliwości, jakie daje program “Let’s Fintech with PKO Bank Polski!” – komentuje Tymon Zastrzeżyński, ekspert pozyczkaportal.pl.