Zazwyczaj czynnikiem determinującym wybór pożyczki jest całkowity koszt zobowiązania. Składając wniosek online jako nowy klient, bez problemu znajdziemy firmę pożyczkową, która za udostępnienie potrzebnej nam kwoty nie pobierze prowizji. Pożyczkę za 0 zł znajdziemy m.in. w Vivusie, Łatwym Kredycie, Ekspres Kasie, Net Credit czy Filarum. Jednak nie brakuje ciekawych propozycji dla osób, które po terminowej spłacie pierwszego zobowiązania, przy kolejnej potrzebie podreperowania stanu finansów osobistych zdecydują się ponownie skorzystać z usług danego pożyczkodawcy. Lojalność popłaca, bo dzięki temu, że rzetelnie wywiązujemy się z umowy, nie tylko możemy aplikować o wyższą kwotę, krócej czekamy na pieniądze (jesteśmy znani firmie, co skraca ilość procedur mających sprawdzić naszą wiarygodność), ale również możemy skorzystać z bonusów.

Program lojalnościowy SMART pożyczki

Najczęściej firmy pożyczkowe, chcąc utrzymać klienta, nagradzają go obniżeniem kosztów pozyskania drugiego i następnego zobowiązania. Smartpożyczka premiuje osoby, które po raz trzeci wybrały jej produkt, czyli skorzystały z możliwości wzięcia nawet 1500 zł na 30 dni. Otrzymują one status Srebrnego Klienta, co jest równoznaczne z uzyskaniem rabatu w wysokości 10 proc. na przyznaną pożyczkę. O tę samą wartość zostanie pomniejszony koszt czwartego zobowiązania. Pozostając ze Smartpożyczką na dłużej, zyskamy jeszcze więcej, a konkretnie 15 proc. przy piątej i szóstej pożyczce z rzędu, która nie może przekroczyć progu 2000 zł. Osoby z siódmym i kolejnym zobowiązaniem to tzw. VIP Klienci. W ich przypadku pożyczka rzędu maksymalnie 2500 zł powiększona o koszty prowizji będzie tańsza o 20 proc. Jednak aby oszczędzać ze Smartpożyczką, trzeba pilnować terminowej spłaty należności. Gdy nie zwrócimy pieniędzy lub skorzystamy z przedłużenia w ciągu 30 dni, wówczas status Lojalnego Klienta zostaje cofnięty.

Pożyczka plus – premie dal stałych klientów

Inaczej system lojalnościowy funkcjonuje w Pożyczka Plus. Firma jako jedyna na polskim rynku pozabankowym daje możliwość wielokrotnego pożyczania za 0 zł. Aby skorzystać z darmowej pożyczki, należy spłacić w terminie cztery zobowiązania. Przy piątym, pozytywnie rozpatrzonym wniosku, nie zapłacimy ani grosza więcej niż kwota, którą pożyczyliśmy. Dotyczy to każdego co piątego zobowiązania. Warunek? Można ubiegać się o nie więcej niż 1000 zł. Dodatkowo, pieniądze trzeba oddać w ciągu 15 dni. W przeciwnym razie, poniesiemy standardowe koszty, które w przypadku 1000 zł na 30 dni wynoszą 229 zł.

Net Credit promuje lojalnych klientów

Rabaty za lojalności i zaufanie przyznaje również NetCredit. W ramach programu lojalnościowego można otrzymać od 5 do nawet 50 proc. zniżki na pożyczkę (poziom rabatu zmienia się co 5 proc.). Wysokość bonusu przyznawana jest indywidualnie i zależy od liczby terminowo spłaconych zobowiązań.

Wonga obniża koszty zobowiązań stałym klientom

Solidnych klientów docenia także Wonga. Oferując Program Korzyści, pożyczkodawca zachęca do budowania pozytywnej historii kredytowej, a przez to wypracowywania coraz niższych całkowitych kosztów zobowiązania. Cała akcja polega na poruszaniu się między kolejnymi segmentami Wonga Start (dla osób przedłużających pierwszą pożyczkę), Wonga Plus, Wonga Premium i Wonga Max. Przejście na wyższy poziom wymaga terminowej spłaty pożyczki. Pod uwagę brana jest również aktualna ocena punktowa w Biurze Informacji Kredytowej (Wonga jako jedna z nielicznych firm pożyczkowych współpracuje z BIK). Przechodząc do wyższego segmentu, nie tylko obniżamy całkowity koszt zobowiązania, ale i zyskujemy rabat rzędu 28, 34 lub 42 proc. przy braniu pożyczki na 60 dni w stosunku do zobowiązania z poziomu Wonga Start (zniżka obowiązuje od poziomu Wonga Plus). Jeśli nie uda nam się wywiązać z umowy i oddać pieniędzy na czas, wówczas spadamy na niższy poziom. Jednak już przy kolejnym przedłużeniu pożyczki i jej terminowym zwrocie, ponownie „skaczemy w rankingu”.