Karta Dużej Rodziny jest ogólnopolskim programem opracowanym przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej z myślą o rodzinach wielodzietnych, niezależnie od wysokości posiadanych dochodów. Wnioskuje się o nią w gminie właściwej dla miejsca zamieszkania. Rodzice mogą z niej korzystać przez całe życie, a dzieci do 18 roku życia lub, w przypadku studentów, do 25 lat. Na mocy współpracy rządu z publicznymi i prywatnymi firmami oraz instytucjami, rodziny z trójką i większą liczbą dzieci mogą korzystać z wielu zniżek na różne artykuły oraz usługi transportowe (np. na komunikację miejską), kulturalne (np. zwiedzanie muzeów) i rekreacyjne (np. wejście na pływalnię). Posiadacze Karty mogą liczyć również na atrakcyjne promocje w zakresie usług finansowych. Na razie do projektu dołączyły trzy banki – PKO Bank Polski, BOŚ Bank oraz BZ WBK, które głównie oferują ROR-y za 0 zł, karty kredytowe bez rocznych opłat czy preferencyjne warunki udzielania kredytów, np. obniżenie oprocentowania czy prowizji. Jednak tylko dwa pierwsze dają upusty na kredyty gotówkowe.

Kredyt na niższy procent w PKO

Największy detalista polskiego rynku finansowego proponuje rodzinom z Kartą Dużej Rodziny i zamierzającym skorzystać z kredytu gotówkowego dwa rabaty na oprocentowanie. Pierwszy w postaci obniżenia oprocentowania o 1 pp. dostajemy już za samo posiadanie Karty. Drugi upust – oprocentowanie niższe o kolejne 2 pp., jest udzielany w momencie, gdy 50 proc. kredytu przeznaczymy na cel związany z edukacją dziecka. Warunkiem otrzymania zniżki jest przedstawienie dokumentu, który potwierdzi takie zastosowanie dodatkowego zastrzyku gotówki. Zatem łącznie możemy zaciągnąć kredyt gotówkowy w kwocie od 1000 do 120 tys. zł na okres do 96 miesięcy z oprocentowaniem o 3 pp. niższym od standardowej oferty.

Kredyt z Kartą Dużej Rodziny w BOŚ Banku

W BOŚ Banku rodzina z co najmniej trójką dzieci zaciągająca kredyt gotówkowy może liczyć na zwolnienie z prowizji. Oznacza to oszczędność 4-6 proc. kwoty zobowiązania, które normalnie pobiera bank za udzielenie zobowiązania. Drugi wariant to obniżenie prowizji przygotowawczej o 50 proc. i do tego obcięcie oprocentowania o 1 pp. Posiadaczom Karty przysługuje też niższe oprocentowanie oraz możliwość dofinansowania w wysokości 100 tys. zł bez żadnych zabezpieczeń. Kredyt gotówkowy w BOŚ Banku zaczyna się od 1000 zł, a maksymalnie można dostać 150 tys. zł. Spłatę zobowiązania można rozłożyć nawet na 120 miesięcznych rat. Wstępna decyzja kredytowa jest wydawana już w ciągu 15 minut.