Po co nowy ROR?

Głównym powodem konieczności otwarcia konta osobistego w banku, w którym znalazłeś dla siebie najlepszą ofertę kredytu gotówkowego, jest oczywiście zamiar związania cię z daną instytucją finansową jak największą liczbą produktów. Bank, oferując różnorodne narzędzia pomagające kompleksowo zarządzać finansami osobistymi (rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy, czyli ROR, a także karty kredytowe, kredyty w koncie, kredyty hipoteczne, kredyty samochodowe, lokaty itp.) wierzy, że w ten sposób zasłuży na twoje zaufanie i lojalność. W efekcie, w sytuacji, gdy będziesz nagle potrzebował dodatkowych pieniędzy, zechcesz zainwestować nadwyżkę kapitału czy zdecydujesz się na bezpieczne trzymanie oszczędności, dana instytucja będzie Twoim pierwszym wyborem. Poza tym, każde nowe konto osobiste, to jeden klient mniej u konkurenta. Dodatkowym warunkiem stawianym przed potencjalnym kredytobiorcom jest wymóg, aby na nowy ROR spływało comiesięczne wynagrodzenie. Założenie konta przy uruchamianiu kredytu ułatwia też życie kredytobiorcy – można złożyć dyspozycję, aby bank automatycznie pobierał określoną kwotę comiesięcznej raty.

Konto osobiste tnie koszty kredytu

Jeśli nawet kredytodawca nie uzależnia wypłaty dodatkowych pieniędzy od tego, czy masz u niego otwarte konto osobiste, to i tak będzie chciał cię skusić do przeniesienia rachunku z dotychczasowego banku. Najczęściej stosowanym wabikiem jest obniżenie kosztów zobowiązania. Zwykle mniejsze opłaty wynikają z niższego oprocentowania względem standardowej oferty przedstawianej stałym klientom danego banku. Ten sposób pozyskiwania nowych klientów wykorzystuje Eurobank w ofercie Tani kredyt z kontem, gdzie można pożyczyć do 120 000 zł na nawet 108 miesięcy. Również BNP Paribas za iGotówkę z Kontem Dobrze Dobranym, które kosztuje 9 zł miesięcznie (chyba, że co miesiąc będziesz zasilać rachunek kwotą 1000 zł oraz, z pomocą karty wydanej do konta, dokonasz transakcji na łączną kwotę 200 zł) można zyskać oprocentowanie wynoszące od 9,99 proc. Ale to nie koniec warunków. Można pożyczyć ponad 20 000 zł, ale spłata musi nastąpić w ciągu mniej niż 60 miesięcy. Wymagane jest też ubezpieczenie zobowiązania. Credit Agricole za wzięcie kredytu i założenie przy okazji konta jest skory zwracać nawet do 5 proc. wartości miesięcznej raty przez cały okres kredytowania. Alior Bank też nie wymaga posiadania konta do wzięcia kredytu. Jednak jeśli zdecydujesz się je założyć, to jest skory wypłacić 50 zł premii za każdy skutecznie polecony rachunek twoim bliskim i znajomym. Jeśli uda się przekonać kogoś do zaciagnięcia pożyczki, wówczas nagroda wynosi 1200 zł.

Banki wymagające założenia konta przy braniu kredytu

Jednym z banków, który nie udzieli nam kredytu gotówkowego, jeśli nie będziemy posiadać w nim konta, jest Bank Pocztowy. Do wyboru jest Pocztowe Konto Zawsze Darmowe, które upoważnia do zniżki na usługi pocztowe (zwrot 10 proc. wydatków poniesionych z tytułu zakupu znaczków czy nadania paczki lub listu).