Warsztaty Kontomatik PSD2 już 22 listopada

W czwartek 22 listopada w warszawskim hotelu Bristol (ul. Krakowskie Przedmieście 42/44) odbędzie się druga edycja warsztatów Kontomatik PSD2. To spotkanie poświęcone dzieleniu się wiedzą praktyczną na temat wdrożenia dyrektywy PSD2 w Polsce. Warsztaty zostaną poprowadzone przez specjalistów Kontomatik, którzy postawią nacisk na praktyczne przykłady wdrożenia dyrektywy.

Ponadto goście specjalni, czyli przedstawiciele kancelarii DLK przedstawią zagadnienia prawne związane z PSD2. Wydarzenie odbędzie się w godzinach 13- 17.

Udział w warsztatach jest bezpłatny. Organizatorzy proszą uczestników potwierdzenie obecności do 19 listopada przez formularz. Oprócz zdobycia wiedzy praktycznej uczestnicy będą mogli wymienić się dotychczasowymi doświadczeniami z PSD2 i m.in. zadać sobie nawzajem pytanie, czy są gotowi na wdrożenie tej dyrektywy. W trakcie wydarzenia goście będą mogli skorzystać z ciepłego posiłku w formie bufetu oraz wypić lampkę Prosecco.

Dyrektywa PSD2 w Polsce

PSD2 (2nd Payment Services Directive) to europejska dyrektywa, która weszła w życie 13 stycznia 2018 r. Nie została jeszcze jednak dostosowana do uwarunkowań w poszczególnych krajach UE. PSD2 ma za zadanie wyrównać szanse w obrębie sektora finansowego przez to, że otworzy go na obecność podmiotów niebankowych.

Dyrektywa jest odpowiedzią na pojawienie się nowoczesnych technologicznych rozwiązań w sferze finansowej. Z biegiem lat te rozwiązania będą się coraz bardziej rozwijać. Wskazują na to chociażby dane udostępnione przez firmę PSP(operatora systemu BLIK). Według nich w 2017 roku liczba transakcji dokonywanych za pomocą BLIKa osiągnęła pułap 33 milionów.
Bankowość internetowa i inne rozwiązania są w Polsce coraz popularniejsze, dlatego szybkie przyjęcie rozwiązań wynikających z PSD2 i dyskusja o nich są tak ważne.

Wydarzenie Kontomatik PSD2 będzie świetną okazją do:

  • konsultacji z ekspertami,
  • wymiany doświadczeń z wszystkimi zainteresowanymi tematem wprowadzenia ustawy o usługach płatniczych,
  • wieloaspektowego omówienia PSD2.