Sektor Fintech jest istotną częścią stale rozwijającego się w Polsce, rynku usług finansowych. Wpływa on nie tylko na kształt oferowanych produktów, ale także proponuje innowacyjne rozwiązania, rewolucjonizując w ten sposób branżę finansową. Kongres Sektora Fintech jest właśnie odpowiedzią na rosnące zainteresowanie rynkiem technologii finansowych.

I edycja Kongresu Sektora Fintech będzie miejscem spotkania oraz otwartej dyskusji na temat aktualności, przyszłości oraz kierunków rozwoju rynku finansowego w Polsce. Hasło przewodnie tegorocznej konferencji to: w kierunku fintegration.
Konferencję otworzy prezez zarządu KPF w Polsce, Andrzej Roter. Podczas konferencji głos zabiorą czołowi przedstawiciele państwowych urzędów administracji rządowej, między innymi Ministerstwo Rozwoju oraz Ministerstwo Cyfryzacji. Odbędą się również trzy panele dyskusyjne na temat współpracy sektora Fintech z tradycyjnym sektorem finansowym, ochrony konsumenta w erze FinTech oraz finansowania sektora FinTech.

Wydarzenie sektora finansowego

Konferencja dedykowana jest wszystkim uczestnikom rynku finansowego: bankom, firmom pożyczkowym i ubezpieczeniowym, kadrom doradztwa i pośrednictwa finansowego, dostawcom usług i produktów związanych z produktami kredytu konsumenckiego oraz – przede wszystkim – kadrom zarządzającym firm z sektora fintech.
Kongres Sektora Fintech umożliwia wszystkim uczestnikom oraz zainteresowanym rynkiem finansowym w Polsce, objęcie wydarzenia patronatem medialnym. Pozyczkaportal.pl została właśnie jednym z nich.


„Niezmiernie cieszy nas fakt, że pozyczkaportal.pl obejmie patronatem I edycję Kongresu Sektora Fintech. Dla nas – uczestników tego sektora rynku – to niesamowita szansa na poszerzenie wiedzy w zakresie najnowszych technologii finansowych” – komentuje Tymon Zastrzeżyński, ekspert pozyczkaportal.pl