Walka z wyłudzeniami

Główną korzyścią uczestnictwa w VII Kongresie Antyfraudowym jest możliwość zdobycia praktycznej wiedzy od innych uczestników. Kongres zrzesza ekspertów z całego rynku finansowego. Nawet najskuteczniejsze i najnowocześniejsze narzędzia technologiczne nie zastąpią bezpośredniej wymiany doświadczeń oraz nawiązania kontaktów z tymi, którzy zajmują się skuteczną walką z wyłudzeniami w sektorze finansowym. Wydarzenie skierowane jest do przedstawicieli sektora bankowego, sektora leasingowego i ubezpieczeniowego, telekomów, SKOKów oraz do właścicieli firm pożyczkowych.

Tematy omawiane na VII Kongresie Antyfraudowym

Tematem przewodnim wydarzenia jest bezpieczeństwo klientów korzystających z usług rynku finansowego. W związku z tym głównym tematem będą cyberzagrożenia. Przede wszystkim poruszone zostaną kwestie bankowości mobilnej i elektronicznej, która w szczególności narażona jest na działanie oszustów. Eksperci postarają się wyjaśnić pojęcie ransomware, czyli oprogramowania używanego w przestępczości internetowej. Odpowiedzą na pytanie, czy każdy może kupić wirusa i jak klient może uchronić się przed jego działaniem. Przedstawiciele sektora finansowego postarają się wskazać, co powinniśmy zrobić, żeby wykluczyć zagrożenia.

W trakcie drugiego panelu dyskusyjnego zostaną przedstawione nowe regulacje prawne dotyczące walki z nadużyciami. Eksperci postarają się odpowiedzieć, czy przepisy prawne pomagają, czy raczej tworzą zagrożenia. Poruszany będzie także temat dyrektywy PS2. Prelegenci będą mówić o zagrożeniach związanych z innowacjami na rynku finansowym.

Niebezpieczne zjawisko misselingu

W trakcie trzeciego panelu dyskusyjnego omówione zostanie zjawisko misselingu – sposobu oferowania produktów, który wprowadza konsumenta w błąd. Częścią panelu będzie dyskusja ekspertów na temat podstaw tego zjawiska. Prelegenci stawiają sobie za cel wskazanie, które produkty finansowe odpowiadają rzeczywistym potrzebom klientów, a które stanowią sposób na zyskanie pokaźniejszych przychodów dla instytucji finansowych. Nie jest bowiem wciąż jasne, kto ponosi odpowiedzialność za pojawienie się misselingu. Czy odpowiedzialnością powinniśmy obarczyć mało świadomego klienta, czy raczej instytucję finansową wprowadzającą go w błąd? Te i inne ważne zagadnienia będą poruszone podczas organizowanego już w październiku VII Kongresu Antyfraudowego.

Patronem medialnym wydarzenia jest pozyczkaportal.pl.