Bloki tematyczne konferencji

Konferencja została podzielona na trzy bloki tematyczne, które zrealizowane zostaną podczas pierwszego dnia wydarzenia. Pierwszy z nich to bezpieczeństwo informacji, obecne już praktycznie w każdej dziedzinie życia – zaczynając od ochrony danych osobowych, po ochronę danych firmy, stanowiących tajemnicę przedsiębiorstw. Podczas konferencji prelegenci opowiedzą o tym, czym jest System Bezpieczeństwa Informacji, jak skutecznie wdrożyć go w organizację, a także o odpowiedzialności i skutkach wycieku informacji.

Kolejny blok tematyczny to równie ważna ochrona danych osobowych. W ramach omówienia tej tematyki, odbędą się trzy prelekcje. Pierwsza z nich dotyczyć będzie najczęstszych incydentów bezpieczeństwa w zakresie ochrony danych osobowych. Kolejna skupi się na omówieniu obowiązków osoby zajmującej się ABI, natomiast ostatnia – tego, w jaki sposób przygotować się na ewentualną kontrolę GIODO.

Ostatni z bloków poświęcony jest inżynierii socjalnej, która jest stosunkowo nowym zagadnieniem. Prelegenci omówią, czym jest tak naprawdę socjotechnika, kim może być socjotechnik i jak nie paść jego ofiarą.

Praktyczne warsztaty

Drugi dzień „Kreatora Bezpieczeństwa” to trzy równoległe warsztaty, na których Uczestnicy będą mieli okazję w praktyczny sposób sprawdzić swoją wiedzę w danym obszarze, zadać prowadzącym nurtujące ich pytania oraz wymienić się doświadczeniami z innymi uczestnikami. Warsztaty nawiązywać będą do bloków tematycznych z poprzedniego dnia. Poruszone zostaną takie kwestie jak klasyfikacja informacji, umiejętność przygotowywania sprawozdań ze sprawdzenia zgodności przetwarzania danych osobowych czy obrona i przeciwdziałanie atakom socjotechnicznym.

Prelegenci

Wśród prelegentów odbywających się w pierwszym dniu bloków tematycznych oraz warsztatów znajdują się m.in.: Dariusz Romańczuk (Specialist Member of the BCI), Mikołaj Kopeć (konsultant bezpieczeństwa IT), Jolanta Gasiewicz (Inspektor ds. Bezpieczeństwa Informacji  PKO BP), Sylwia Czub-Kiełczewska (specjalista do spraw ochrony danych osobowych i informacji niejawnych), Wojciech Kamiński 
(Absolwent Politechniki Wrocławskiej wydziału Fizyki Technicznej WPPT), Agnieszka Ferens – Sosnowska (specjalista do spraw ochrony danych osobowych), oraz mec. Łukasz Rdzeń (specjalista w kwestiach związanych z ochroną danych osobowych, prawem autorskim, prawem własności przemysłowej, prawem konsumenckim, nieuczciwą konkurencją, prawem prasowym oraz ochroną dóbr osobistych).

„Formuła tego wydarzenia jest niezwykle ciekawa. Oprócz wiedzy zdobytej podczas prelekcji, można również wzbogacić się o nowe informacje, biorąc udział w praktycznych warsztatach. Sądzę, że udział w tym wydarzeniu to doskonała propozycja dla wszystkich tych, którzy interesują się bezpieczeństwem i ochroną danych” – komentuje Tymon Zastrzeżyński, ekspert pozyczkaportal.pl