Kobiety chętnie korzystają z produktów kredytowych oferowanych zarówno przez banki, jak i instytucje pozabankowe. Jak wynika z danych pozyczkaportal.pl, aż 58% wszystkich klientów firm pożyczkowych stanowią właśnie kobiety. Dane Biura Informacji Kredytowej wskazują z kolei, że w grudniu 2015r. niemal 51% Polek miało aktywne produkty kredytowe.
Infografika pozyczkaportal - Kobiety częściej pożyczają

Pożyczki dla kobiet

Instytucje pozabankowe już dawno zauważyły podwyższoną aktywność finansową kobiet. Dowodem tego są istniejące na naszym rynku firmy specjalizujące się w udzielaniu pożyczek głównie paniom. Wśród takich firm wyróżniają się ModnaPozyczka.pl oraz Kobieta z Kasą udzielające krótkoterminowych pożyczek, czyli tzw. chwilówek. Sposobem na wzbudzenie sympatii pań jest między innymi kobieca kolorystyka strony internetowej, czy atrakcyjne grafiki. Takie strony są po prostu w całości dedykowane paniom. Dobrymi przykładami jest KasaTak oraz Extra Portfel.

Przemyślane i sprawdzone decyzje finansowe

Kobiety rozsądniej podejmują ostateczne decyzje kredytowe, odpowiednio dostosowując wysokość miesięcznych rat do swojego budżetu, dzięki czemu znacznie częściej spłacają zobowiązania terminowo. Jak wynika ze statystyk kobiety częściej od mężczyzn porównują oferty korzystając rankingów chwilówek, rankingów pożyczek ratalnych i porównywarek kredytów.

Młode kobiety częściej pożyczają

Jak podaje BIK wśród Polek w wieku 35-44 lat, aż 3 na 5 posiada kredyt. Najliczniejszą grupą kredytową stanowią kobiety w najlepszym z perspektywy pożyczkodawcy okresie konsumpcyjnym tj. w wieku do 45 lat. Są wówczas najbardziej aktywne zawodowo, dzięki czemu nie mają problemów z terminowością spłat zobowiązań. Kobiety do 35 roku życia, często nie mając jeszcze zbyt wielu zobowiązań, pożyczone środki przeznaczają na własne przyjemności, zakup sprzętu AGD i RTV, czy na podwyższenie jakości życia. Podróże, weekendy w SPA, a także odświeżenie wizerunku – fryzjer, kosmetyczka, nowe ubrania, te przyjemności również znaczna część kobiet realizuje właśnie dzięki niewielkim pożyczkom. W grudniu zadłużenie kobiet wynosiło łącznie 256,6 mld zł. Co ciekawe, aż 25% tej kwoty było zobowiązaniami kobiet mieszkających na terenie województwa mazowieckiego, z czego ponad połowa przypada na mieszkanki Warszawy.

Pożyczki bierzemy w poniedziałki

Jak wynika ze statystyk pozyczkaportal.pl – pożyczkobiorcy zdecydowanie częściej decydują się na wypełnienie internetowego wniosku pożyczkowego na początku tygodnia. Jak widzimy na powyższej inforgrafice w weekendy poziom wypełnianych wniosków znacznie spada, z 18% w poniedziałek do zaledwie 8% w niedziele. Możemy więc przypuszczać, iż w wolnym czasie pozwalamy sobie na odrobinę relaksu i nie przejmujemy się finansami.