Kłopoty z długami

Z tegorocznych danych KRD wynika, że 63 proc. długów należy do mężczyzn. Wynoszą one ponad 13 miliardów złotych. Przyczyną tego stanu może być fakt, że właśnie mężczyzna wciąż uchodzi za głowę rodziny. Zazwyczaj to jego podpis znajduje się na wielu umowach obligujących do comiesięcznych płatności.
W wielu rodzinach za budżet domowy odpowiadają jednak obie strony związku. Wielokrotnie to do kobiety należy planowanie domowych wydatków. Paniom pozwala to z wyprzedzeniem uwzględniać comiesięczne potrzeby oraz ewentualne nadpłaty. Wyczulone są zatem na poszukiwanie nowych rozwiązań.

Nowe metody pożyczania

Według danych, to kobiety częściej decydują się na skorzystanie z pożyczek pozabankowych. Wśród klientów firm pożyczkowych, 57 proc. to kobiety. Doceniają możliwość niemal natychmiastowego uzyskania szybkiej chwilówki. Jednocześnie wiąże się z tym minimum formalności, jak również możliwość szybkiej spłaty długu. W ten sposób możliwe jest zachowanie płynności finansowej. Dodatkowo zachęcające jest to, że pierwsza pożyczka w danej instytucji pozabankowej przeważnie jest darmowa w przypadku terminowej spłaty.

Proces całkowicie przez internet

Zaletą takiego rozwiązania jest również to, że cały proces zachodzi przez internet. Jeszcze bardziej przyspiesza to procedurę, ponadto można uniknąć konieczności wizyty w banku. Innym atutem tej opcji jest możliwość sprawdzenia firmy pożyczkowej oraz tego, co proponuje. Można też zestawić kilka różnych ofert w celu wybrania najlepszej z nich. Umożliwiają to porównywarki pożyczek pozabankowych, które są ogólnie dostępne. Sieć pozwala również na zapoznanie się z opiniami ekspertów z rynku finansowego. Pomocne są również rankingi chwilówek online, które prezentują comiesięczne zestawienia najlepszych ofert. Dzięki takim narzędziom, potencjalny pożyczkobiorca ma większą wiedzę o zaciąganym zobowiązaniu. W ten sposób można uniknąć zaskoczenia związanego z wymaganiami dotyczącymi spłaty oraz rosnącym zadłużeniem.

„Wysokie zadłużenie jest problemem wielu rodzin. Nie wszyscy mają świadomość, że odpowiednie planowanie wydatków może pozwolić na zachowanie płynności finansowej. Dlatego czasem, aby uniknąć powstających na bieżąco długów, warto skorzystać z oferty jednej z firm pożyczkowych. Być może któraś propozycja finansowa będzie odpowiadać potrzebom klienta, jednocześnie nie szkodząc jego budżetowi” -komentuje Tymon Zastrzeżyński, ekspert pozyczkaportal.pl.