Największe wydarzenie dla sektora pośrednictwa finansowego

Kongres Pośrednictwa Finansowego to nie tylko największe wydarzenie dla sektora pośrednictwa finansowego w Polsce. To także miejsce otwartej dyskusji, w której można usłyszeć głos najlepszych ekspertów. IV edycja tego wydarzenia odbędzie już 2 października 2018 r. w godz. 9-17 w Hotelu Marriott w Warszawie.

Podczas kongresu dyskutuje się m.in. o stanie i perspektywach rozwoju sektora polskiego pośrednictwa bankowego czy praktykach biznesowych sektora. Kongres Pośrednictwa Finansowego to możliwość wymiany doświadczeń przez specjalistów z różnych dziedzin finansowych oraz miejsce do wymiany doświadczeń.

Podczas takich wydarzeń kształtują się standardy etyczne i biznesowe – kongres niewątpliwie ma duży wpływ na kształtowanie się sektora pośrednictwa finansowego.

Kongres skupia środowiska:

 • kadry zarządzającej firm doradztwa i pośrednictwa finansowego,
 • banków,
 • firm ubezpieczeniowych,
 • instytucji pożyczkowych.

Dzięki uczestnictwu specjalistów z tak wielu dziedzin Kongres Pośrednictwa Finansowego stanowi okazję do utrwalenia już istniejących lub nawiązania nowych kontaktów biznesowych.

IV Kongres Pośrednictwa Finansowego – tematyka spotkania

Jakie tematy są poruszane podczas czwartego Kongresu? M.in. wizja pośrednictwa finansowego w ciągu 3-5 najbliższych lat, a w szczególności:

 • nowe produkty w branży,
 • nowe trendy,
 • konsolidacja sektora,
 • szanse biznesowe,
 • odpowiedzialność pośrednika finansowego.

Główne punkty agendy IV Kongresu to:

 1. Makroekonomiczne otoczenie sektora pośredników finansowych – perspektywy rozwoju.
 2. Służba pośrednika wobec klientów.
 3. Regulacje oraz ich wpływ na funkcjonowanie sektora pośrednictwa finansowego w Polsce oraz rynek kredytodawców.
 4. Technologia szansą dla pośrednika.

Podczas spotkania wypowiedzą się m.in. Sławomir Grzelczak, wiceprezes zarządu, BIK S.A., Dorota Karczewska, wiceprezes UOKiK czy Aleksandra Wiktorow, rzecznik finansowy .

Laur Pośredników Finansowych – specjalne wyróżnienie

Podczas IV Kongresu Pośrednictwa Finansowego po raz trzeci zostanie wręczone specjalne wyróżnienie, czyli Laur Pośredników Finansowych. To wyróżnienie wręczane jest instytucjom, które oferują produkty lub obsługi finansowe na najwyższym poziomie – czyli zachowując wysoką jakość współpracy z firmami pośredniczącymi w ich sprzedaży.

Idea Lauru Pośredników Finansowych ma na celu promowanie najlepszych praktyk we współpracy w relacji pośrednik – instytucja finansowa.

IV Kongres Pośrednictwa Finansowego – patronat honorowy

Patronat Honorowy nad wydarzeniem objęli:

 • Związek Banków Polskich,
 • Związek Polskiego Leasingu,
 • Polski Związek Faktorów,
 • Izba Domów Maklerskich,
 • Fundacja EFPA Polska,
 • Warszawski Instytut Bankowości.

Dotychczas – w trzech pierwszych edycjach wydarzenia – udział wzięło ponad 600 uczestników. Byli to specjaliści i osoby zainteresowane poruszaną tematyką z kilku sektorów: pośrednictwa finansowego, sektora bankowego, zakładów i towarzystw ubezpieczeń czy instytucji pożyczkowych. Nie zabrakło też uczestników z branży pośrednictwa finansowego fintechów oraz firm doradztwa prawnego i strategicznego.

Z zaproszenia do udziału w trzech pierwszych edycji Kongresu skorzystało ponad 600 uczestników. Uczestnicy Kongresu reprezentowali nie tylko sektor pośrednictwa finansowego ale również sektor bankowy, instytucje pożyczkowe, zakłady i towarzystwa ubezpieczeń, nie zabrakło wspierających rozwój branży pośrednictwa finansowego fintechów czy firm doradztwa prawnego i strategicznego. Przypomnijmy – trzecia edycja Kongresu Pośrednictwa Finansowego miała miejsce 3 października 2017 roku.

Cyklicznie odbywający się Kongres Pośrednictwa Finansowego to ważny projekt merytoryczny oraz cenione miejsce networkingu. Wszyscy, którzy chcą dowiedzieć się więcej o IV edycji wydarzenia mogą sprawdzić agendę Kongresu na Konferencji Przedsiębiorstw Finansowych w Polsce ( www.kpf.pl).

— IV Kongres Pośrednictwa Finansowego to ważne wydarzenie w sektorze pośrednictwa finansowego. Obecność wielu ekspertów z różnych dziedzin finansowych udowadnia, że to właśnie wydarzenia tego typu kształtują standardy w branży. Kongres to dobre miejsce do merytorycznej i otwartej dyskusji, dlatego warto na nim być, a fakt, że 2 października odbędzie się już jego czwarta edycja pokazuje, że wydarzenie organizowane przez KPF w Polsce cieszy się zaufaniem i popularnością — komentuje Tymon Zastrzeżyński, ekspert portalu Pozyczkaportal.pl.