Remontowe wydatki

Według badań ekspertów największy procent Polaków, a dokładniej 39%, na remonty wydaje kwotę poniżej 1000 złotych. Nie pozwoli to zapewne na przeprowadzenie generalnej odnowy, ale z pewnością w domu zrobi się dużo ładniej. Ponad połowę mniej ankietowanych, a dokładniej 15%, decyduje się wydać od 1000 do 2000 zł. 24% Polaków wydaje od 2000 do 5000 zł, powyżej 5000 zł zaś przeznacza na remont 22% ankietowanych osób.

Ile tak naprawdę kosztuje remont?

Wydatki są zależne przede wszystkim od tego, jak dużą powierzchnię remontujemy oraz jaką jakość materiałów wybieramy. Nie bez znaczenia jest także specyfika prac, a jak wynika z badania, odświeżenie mieszkania bez żadnych większych działań może pochłonąć od 2500 do 5000 zł. W przypadku konieczności napraw czy zakupu sprzętów na takich wydatkach na pewno się nie skończy, ale jedno jest pewne – nie warto oszczędzać. Starając się jak najbardziej uszczuplić wydatki, będziemy zmuszeni pomyśleć o kolejnym remoncie wcześniej, niż byśmy chcieli. Najlepszym rozwiązaniem jest rozplanowanie sobie poszczególnych kroków koniecznych w trakcie remontu oraz związanych z nimi wydatków. Do tego warto mieć przygotowane zapasowe fundusze, kiedy pojawią się jakieś nieprzewidziane sytuacje wymagające dodatkowych nakładów finansowych.

Pożyczka pomoże w wydatkach

Remonty, jak już wiemy, wiążą się z dużymi wydatkami, których zazwyczaj nie jesteśmy w stanie pokryć samodzielnie. Badanie pokazało, że w finansowaniu remontów pomagają nam: kredyt w banku w przypadku 25% ankietowanych Polaków, chwilówka w instytucji pozabankowej w 16% oraz rodzina – w 14%. – „Pożyczka wcale nie jest – jak kiedyś uważano – gorszym rozwiązaniem tylko dla osób, które nie dostaną kredytu w banku. Wręcz przeciwnie, jest sposobem na szybkie wsparcie domowego budżetu oraz metodą na sprawną reakcję w sytuacjach kryzysowych. Szczególnie wtedy, kiedy nie odłożyliśmy dodatkowych funduszy, a w trakcie remontu okazuje się, że musimy wydać więcej, niż planowaliśmy i na ten cel odłożyliśmy” – komentuje Tymon Zastrzeżyński, ekspert pozyczkaportal.pl.

Ferratum Bank z ofertą dla ciebie

Jeśli ty również zamierzasz przeprowadzić remont, skorzystaj ze świetnej pogody, wiosennej energii i atrakcyjnych ofert na pożyczki. W wyborze najlepszego rozwiązania pomoże ci ranking pożyczek, zatem nie czekaj już ani dnia dłużej, tylko zacznij wyobrażać sobie swoje nowe, odnowione mieszkanie. Szczególnie korzystną ofertę ma dla ciebie Ferratum Bank, plasujący się w pierwszej trójce instytucji pozabankowych udzielających pożyczek online. Ferratum Bank maksymalnie ogranicza formalności. Z dowodem osobistym, telefonem komórkowym oraz dostępem do Internetu weźmiesz pożyczkę w kilkanaście minut. Możesz też skorzystać z bezpośredniej opieki specjalisty banku instytucji finansowej, biorąc pożyczkę w jednej z placówek.