Łączna wartość transakcji wynosi dokładnie 101,6 mln zł. Na tę kwotę składa się wartość sprzedawanej spółki, czyli 31,6 mln zł, z czego 22,6 mln zł trafiło do Pragma Faktoring. Pozostałą część stanowi spłata zobowiązań finansowych w wysokości 70 mln zł. 65 mln zł tej sumy dotyczy spłaty finansowania otrzymanego od Pragma Faktoring. W sumie Pragma Faktoring otrzymała 87 mln zł.

Wykupienie udziałów LeaseLink przyniosło Grupie mBank duże korzyści. Pozycja mLeasing w zakresie finansowania małych i średnich przedsiębiorstw umocniła się, a przed spółką otworzyły się nowe możliwości, dotyczące finansowania aktywów o niższej wartości.

LeaseLink działa w sektorze fintech. Finansuje zakupy przedsiębiorców w e-sklepach i punktach stacjonarnych, udostępniając im usługę płatności leasingiem. Przedsiębiorcy bez angażowania gotówki i bez żadnych dokumentów finansują zakupy leasingiem lub pożyczką, w 100% zdigitalizowany sposób, o dowolnej porze i w dowolnym miejscu.
LeaseLink w ciągu trzech lat funkcjonowania zdobyła ponad 20 tys. klientów. Stworzona przez Wojciecha Kazimierskiego i Marcina Grodowskiego, niegdyś zatrudnionych w firmach leasingowych, ma teraz ponad 70 mln pracującego portfela leasingowego. Kilka miesięcy po starcie spółki, zainwestowała w nią Pragma Faktoring. Był to pierwszy krok na drodze do sukcesu. Przejęcie przez bankową Grupę mBank jest kolejnym etapem w osiągnięciu konkurencyjności. W ten sposób rozwiązano podstawowy problem, jakim było duże zapotrzebowanie na kapitał.

Banki inwestują w fintechy

Banki coraz częściej postrzegają fintechy jako potencjalnych partnerów, a nie zagrożenie dla ich działalności. LeaseLink, jeszcze do niedawna rywalizujący z klientów z bankami, teraz stał się częścią jednej z największych instytucji finansowych. Ta transakcja przyniesie korzyści dla partnerów, pracowników spółki i dla klientów, przed którymi otworzą się kolejne możliwości.