Kontomatik rozpocznie pracę dla Grupy LOANDO

Wiodąca na rynku finansowym Grupa LOANDO postanowiła włączyć do swojej pracy Kontomatik. Jako właściciel loando.pl oraz pozyczkaportal.pl każdego dnia ma do czynienia z wieloma klientami, których sprawdzenie tożsamości jest jedną z kluczowych ról firmy. Jako, że przedsiębiorstwo prężnie się rozwija, postanowiło oddać część swoich zadań w ręce profesjonalistów.

Weryfikacja danych pożyczkobiorców to skomplikowany i złożony proces, którego przeprowadzenie wymaga innowacyjnych technologii. Wewnętrznie pracujemy nad rozwiązaniami, które w przyszłości być może pozwolą nam na uzyskiwanie jak najlepszych jakościowo informacji o naszych klientach. Póki co, najlepszym rozwiązaniem jest powierzenie tej kwestii profesjonalistom, dlatego też outsourcing tego typu zadań okazał się być niezbędny w procesie dalszego rozwoju Grupy. – komentuje Maciej Suwik, Co-founder&CTO w Grupie LOANDO.

Czym jest Kontomatik?

Kontomatik to przodujący dostawca usług z zakresu API bankowego. Zapewnia on dostęp do historii operacji bankowych klientów. Dzięki technologii, jaka używana jest do pracy, klienci m.in. firm pożyczkowych mogą dokładniej przedstawić swój profil. Dzięki temu instytucje finansowe będą miały większą pewność, że osoba, z którą nawiązują współpracę, jest rzetelna i wypłacalna.

Usługa Kontomatik daje możliwość poznania historii kredytowej klienta. Cały proces odbywa się w kilkanaście sekund, gdyż aplikacja działa w czasie rzeczywistym. W ten sposób przedsiębiorstwa nie tylko sprawniej dokonają weryfikacji tożsamości zainteresowanego, ale także szybciej rozpatrzą złożone wnioski o dane usługi. Cały proces odbywa się z zachowaniem najważniejszych zasad bezpieczeństwa, a przesłane dane są szyfrowane.

Cieszę się, że udało nam się nawiązać kolejną współpracę. Niesie ona korzyści nie tylko dla nas, ale i naszych klientów. Chcemy w pełni zadbać o to, aby świadczone przez nas usługi były bezpieczne i nacechowane najwyższą jakością – komentuje Tymon Zastrzeżyński, ekspert pozyczkaportal.pl