Wielkie emocje, mocna obsada

Nie było to zwykłe kopanie piłki. W hali SoccerArena, przy ulicy Annopol 24b w Warszawie, w ramach turnieju „Gramy dla Dzieciaków!” spotkali się najważniejsi przedstawiciele segmentu fintech: Loando, AASA Polska, Vivus, Creamfinance i Biuro informacji kredytowej ERIF. Mecze rozgrywano systemem każdy z każdym. Spotkania odbyły się w duchu przyjaźni i zgodnie z zasadami fair play. Jednak gra była zacięta, odstawiania nogi nie było, ponieważ cel wszystkich uczestników był jeden – tylko zwycięstwo.

Parafrazując słowa Zbigniewa Bońka, po meczu polskiej reprezentacji w Kopenhadze – „ już na rozgrzewce było widać, że z CreamFinance nie ma żartów”. Tak też się stało, bo drużyna z logo LendOn na spodenkach wygrała turniej. Druga Aasa zdobyła taką samą liczbę punktów, jednak strzeliła mniej bramek. Podium zamknęło Loando. Tu można mówić o wielkim niedosycie, ponieważ drużyna dowodzona przez Tymona Zastrzeżyńskiego, w zeszłym roku sięgnęła po złoto. Czwarte miejsce zajął – ERIF, piąte – Vivus.

Licytacja i 26.600 zł dla stowarzyszenia “Z ufnością w trzecie tysiąclecie”

Turniej był charytatywny, po zawodach odbyła się licytacja. Na aukcji wystawiono: koszulkę meczową zawodnika Legii Warszawa i reprezentacji Polski Łukasza Brozia, piłkę podpisaną przez zawodników Polonii Warszawa, obraz Magdy Frej i książkę Karoliny Cwaliny.

Pieniądze popłynęły do Stowarzyszenia Pielęgniarsko – Opiekuńczego „Z Ufnością w Trzecie Tysiąclecie” , które pomaga dzieciom z wadami serca, uszkodzeniami neurologicznymi, wrodzonymi wadami genetycznymi i wadami związanymi z FAS oraz FAE. W sumie zebrano 26 600 zł.

Za rok znów się spotkamy

Jest niemal pewne, że przyszłym roku odbędzie się kolejna, trzecia edycja turnieju Gramy dla dzieciaków.

„Jestem bardzo szczęśliwa, że udało mi się zorganizować turniej, a zebrane fundusze przekazać podopiecznym Stowarzyszenia Pielęgniarsko – Opiekuńczego „Z Ufnością w Trzecie Tysiąclecie”. Nie spoczywam na laurach i rozpoczynam przygotowania do kolejnej edycji.” – mówi Martyna Długoszewska, WAMPR.