Cele i misja FutureTech Congress

Idea FutureTech Congress zrodziła się na bazie dotychczasowych doświadczeń MMC Polska – organizatora konferencji BIG DATA: Think Big CEE Congress oraz FinTech Digital Congress. Celem twórców wydarzenia było stworzenie platformy spotkań i dyskusji dla dojrzałego sektora finansowego, startupów oraz instytucji finansowych. Jego głównym zadaniem jest zjednoczenie środowiska biznesowego Europy Środkowo-Wschodniej.

Wszystko wokół nowych technologii

Sukces ubiegłorocznej edycji FinTech Digital Congress oraz doświadczenia zebrane w trakcie pięciu edycji BIG DATA: Think Big CEE Congress, zainspirowały organizatorów do stworzenia kompleksowej i neutralnej platformy wymiany idei w zakresie nowych technologii w biznesie. O unikalnym charakterze FutureTech Congress świadczą zarówno skala wydarzenia, jak i udział najważniejszych przedstawicieli trzech innowacyjnych obszarów biznesowych: fintech, insurtech i big data. Jak podkreśla Piotr Zesiuk, prezes MM Conferences SA, Polska branża nowych technologii w biznesie jest jedną z najszybciej rozwijających się w Europie, a światowe centra biznesowe przenoszą się do Polski i właśnie tutaj szukają zdolnych pracowników. Rozwiązania projektowane przez polskie startupy są docenianie i aktywnie wdrażane poza granicami naszego kraju. Polska myśl technologiczna ma w dalszym ciągu ogromny potencjał eksportowy, a jego wspieranie jest jednym z głównych celów FutureTech Congress.

Bloki tematyczne FutureTech Congress

FutureTech Congress składa się z trzech filarów. Pierwszy z nich to FinTech Digital Congress (technologie finansowe) dedykowany nowym technologiom na rynku bankowym i finansowym. W ramach FinTech odbędą się wykłady i panele dyskusyjne poruszające tematykę szybko postępującej cyfryzacji biznesu. Między innymi płatności e-commerce, tożsamości cyfrowej, rozwojowi kryptowalut oraz relacjom pomiędzy przedstawicielami startupów a inwestorami.

InsurTech

Kolejny to InsurTech Digital Congress poświęcony nowoczesnym kierunkom rozwoju europejskiej branży ubezpieczeń. Podczas dyskusji tematycznych zaprezentowane zostaną rewolucyjne technologie takie, jak blockchain, telematyka czy biometria. Eksperci skupią się także na problematyce potrzeb klienta wobec zmian na rynku ubezpieczeń oraz stosunku firm ubezpieczeniowych do innowatorów rynku i stosowania nowych technologii w praktyce.

Big Data

Ostatni z paneli tematycznych to BIG DATA: Think Big CEE Congres dotyczący zagadnień związanych z posługiwaniem się nowoczesnymi bazami danych. W ramach tematyki BIG DATA uczestnicy omówią rolę sztucznej inteligencji w biznesie, relacjach z klientami w branży retail, wyzwaniach stawianych przez unijne regulacje dotyczące danych osobowych oraz implementacji innowacyjnych rozwiązań big data.

Rada Programowa

W radzie programowej FutureTech Congress zasiadają najważniejsi przedstawiciele polskiego sektora bankowego i technologicznego m.in. PKO BP, MCI Capital, mBank, ING Bank Śląski, ITmagination, Link4 czy Polkomtel oraz zagranicznych przedsiębiorstw działających na polskim rynku, m.in. Google, Microsoft, Asseco, T-Mobile, Samsung, Hitachi, Auchan, Alior Bank, IBM, IntelCapital czy PayPal.

Prelegenci

Wśród licznej grupy prelegentów I edycji FutureTech Congress znaleźli się m.in.: Mateusz Morawiecki (Wicepremier, Minister Rozwoju i Finansów), Zbigniew Jagiełło (Prezes Zarządu, PKO BP), Paweł Borys (Prezes Polskiego Funduszu Rozwoju) czy Edyta Bielak-Jomaa (Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych).

„Jesteśmy bardzo zaciekawieni premierową edycją FutureTech Congress. To pierwsze tego typu wydarzenie w Polsce, które skupi nie tylko przedstawicieli polskiego rynku finansowego, ale także międzynarodowych graczy, dlatego też niezmiernie nam miło, iż dostaliśmy szansę objęcia tego wydarzenia patronatem medialnym.” – komentuje Tymon Zastrzeżyński, ekspert pozyczkaportal.pl.