Polscy konsumenci przywiązują coraz większą wagę do możliwości załatwienia spraw finansowych droga elektroniczną. Banki i firmy pożyczkowe chcąc dostosować swoje oferty do oczekiwań klientów, coraz prężniej działają w internecie, umożliwiając między innymi internetowe konsultacje z przedstawicielem danej firmy czy wnioskowanie o szybkie pożyczki online. Coraz więcej banków decyduje się na zamknięcie oddziału fizycznego z uwagi na brak zainteresowania klientów, którzy wolą załatwić swoje sprawy w domowym zaciszu przed komputerem lub z telefonem w ręku.

Fintech – Technologia w sektorze pożyczkowym

Cenimy nowoczesne rozwiązania, szczególnie te łączące wygodę i funkcjonalność. Co więcej, lubimy mieć wybór, dlatego tak dobrze sprawdzają się u nas możliwości realizacji usług dostępne zarówno przez internet, jak i smartfony. Takiej różnorodności oczekujemy już nie tylko od banku w którym posiadamy konto, ale także od firm z sektora pożyczek pozabankowych. Jak pokazują statystyki BIK w ubiegłym roku, aż 10 proc. dorosłych Polaków posiadających historię kredytową brało pożyczki wyłącznie w firmach pożyczkowych. Ponadto osoby te nigdy nie wnioskowały o udzielenie kredytu w banku. W większości są to młodzi Polacy, do 35 roku życia, którzy bardzo szybko przyzwyczają się do nowoczesnych rozwiązań, a przy wyborach kierują się głównie wygodą oraz szybkością uzyskania dodatkowych środków.

Jeszcze szybsze pożyczki online

Instytucje pożyczkowe, które umożliwiają klientom wnioskowanie o dodatkowe środki całkowicie online odnoszą znaczne sukcesy na rodzimym rynku. Dodatkową popularność przynoszą im aplikacje na smartfony, dzięki którym klienci mogą wnioskować o pożyczki niezależnie od tego gdzie w danym momencie przebywają – będąc na zakupach, na placu zabaw z dzieckiem, czy jadąc do pracy. Takie udogodnienie umożliwiają miedzy innymi Vivus, Kredito24 oraz Wonga.

Najkorzystniejsze oferty pożyczek w jednym miejscu

Internet daje nam nieograniczone możliwości – w jednym miejscu możemy sprawdzić aktualne oferty instytucji pożyczkowych, przeczytać opinie ich klientów, a także sprawdzić aktualny ranking pożyczek. Te wszystkie elementy wspomagają nasz proces decyzyjny – w krótkim czasie możemy zrobić własne rozeznanie rynku i wybrać ofertę która spełni nasze indywidualne potrzeby.

Nowoczesne rozwiązania stosowane w branży finansowej to jednak nie tylko ułatwienie klientom procesu wnioskowania o pożyczkę czy usprawnienie im kontaktu z przedstawicielami firmy. To również szybkie i sprawne weryfikowanie wniosków pożyczkowych, wyliczenie zdolności kredytowej oraz oszacowanie ryzyka związanego z udzieleniem pożyczki. Dzięki temu pożyczki są dostosowane do możliwości finansowych poszczególnych klientów. Minimalizuje to ryzyko popadnięcia w spiralę zadłużenia przez konsumentów. Instytucje pozabankowe mogą w ciągu kilku minut zweryfikować prawdziwość danych wprowadzonych w formularzu, a także sprawdzić klienta w zewnętrznych bazach takich jak Biuro Informacji Kredytowej czy w rejestrach dłużników. Działanie te pozytywnie odbija się na funkcjonowaniu całej naszej gospodarki.