Aplikacje mobilne

Młode pokolenie, ale nie tylko, stawia coraz częściej na płatności w internecie za pomocą kart płatniczych, a także aplikacji mobilnych, które dają możliwość szybkich płatności zbliżeniowych za pośrednictwem smartfonów. Najbardziej popularnymi aplikacjami są SkyCash, mPay, PayPal, które używają 16 proc. badanych, wśród osób korzystających ze wspomnianych smartfonów.

„Technologię stały się częścią naszego życia, dlatego też zajęły tak znaczące miejsce w sferze życia związanej z finansami osobistymi. Dają one nam dużo możliwości i znacznie ułatwiają zarządzanie własnym budżetem.”

– Tymon Zastrzeżyński, ekspert pożyczkaportal.pl

SMS najprostsze narzędzie do zarządzania finansami

Ku wielkiemu zaskoczeniu, nie tylko nowe technologię znajdują zastosowanie w zarządzaniu finansami osobistymi. Dawno znane wszystkim narzędzia także sprawdzają się w tej sferze. Najlepszym przykładem na to są powiadomienia SMS. Krótkie wiadomości tekstowe coraz częściej służą do przekazywania informacji o płatnościach m. in. przypomnień o zbliżającym się lub przekroczonym terminie płatności czy też podziękowań za terminowe dokonanie wpłaty. SMS-y wykorzystywane są jako hasła jednorazowe służące np. do logowania, potwierdzania płatności czy aktywacji usług. Stają się one także nieodłączną częścią procesów związanych z udzieleniem pożyczek przez internet.

Pożyczanie pieniędzy nigdy jeszcze nie było tak proste.

Opierając się na rozwiązania, które daje nam FinTech, czyli finanse i technologię, usługi finansowe zamawiane przez internet ciągle powiększają swój udział w tym kanale dystrybucji. Szybkie chwilówki już niemal całkowicie przeniosły się do internetu. W oparciu o nowe technologię oraz SMS można wziąć pożyczkę bez wychodzenia z domu. To daje dużą wygodę jak klientom tak i pożyczkodawcom. Pozwala to na szybkie dostarczenie środków na konto klienta, co przekłada się na popularność pożyczek on-line. Na ich korzyść przemawia także prostota realizacji oraz wysokie standardy bezpieczeństwa.