Mobilne konta osobiste, dostępne w głównych europejskich walutach, wprowadzi na rynek Ferratum Bank – zapowiedział Jorma Jokela, CEO Ferratum Group. Należący do fińskiej grupy maltański bank, w 2012 roku otrzymał licencję bankową. Nie jest jeszcze znany dokładny termin launchu nowych produktów finansowych.

– „Jeśli przeprowadziłbym się do Szwecji lub Wielkiej Brytanii, to by otworzyć konto bankowe, potrzebowałbym obecnie stosu dokumentów. W mobilnym banku Ferratum każdy będzie mógł otworzyć konto online, dostępne w głównych europejskich walutach oraz działające już po kilku minutach” – zapowiada Jorma Jokela.

Założona przez Jokelę w 2005 roku spółka Ferratum, udziela mikropożyczek w 22 krajach, a liczba klientów Grupy przekroczyła 1,7 miliona. Od 2008 roku Ferratum obecne jest także w Polsce. Od 2014 roku produkty finansowe Ferratum Group oferowane są w Polsce pod szyldem Ferratum Banku. W styczniu 2015 roku Ferratum zadebiutowało także na parkiecie frankfurckiej giełdy papierów wartościowych. W maju 2015 roku minęło 10 lat od udzielenia przez Ferratum pierwszej mikopożyczki.