Czym są kredyty subprime?

Kredyty subprime, czyli kredyty obarczone wysokim ryzykiem, udzielane klientom, którzy mają niską zdolność kredytową, zyskały ostatnio dużą popularność – nie tylko ze względu na kryzys finansowy, ale też obecne społeczeństwo. Ludzie XXI wieku nie lubią oszczędzać – chcą mieć wszystko „tu i teraz”, a kredyty subprime właśnie taką możliwość dają. Organy nadzoru koncentrują się na zapewnieniu regulacji i ochronie konsumentów przed tym, co wielokrotnie w branży było wykorzystywane jako polityka eksploatacji i taktyka do zarabiania dużo większych pieniędzy. Pomimo bardzo wysokich stawek zwrotu, pożyczki te nadal są bardzo popularne, ze względu na szybkość i łatwość uzyskania.

Tematyka konferencji

Konferencja European Subprime Credit Forum zgromadzi ponad 100 gości, w tym przedstawicieli firm kredytowych subprime, kredytodawców konsumenckich, regulatorów, finansistów, inwestorów i dostawców rozwiązań finansowych. Forum ma na celu omówienie najbardziej aktualnych aspektów rynku subprime, w tym perspektyw jego rozwoju, wpływu regulacji prawnych na rynek, segmentacji klientów i skutecznego zarządzania kanałami dystrybucji kredytów, możliwościach zapewnienia najlepszych praktyk w zakresie windykacji i windykacji należności czy omówienie innowacji i ukierunkowanych strategii reklamowo-marketingowych zapewniających maksymalną konkurencyjność.

Konferencja będzie nie tylko okazją do wysłuchania prelekcji i debat na temat najnowszych strategii i innowacji w dziedzinie kredytów subprime. To także szansa na nawiązanie współpracy z europejskimi graczami rynku kredytowego, dzielenie się wiedzą i doświadczeniem oraz możliwość rozwoju biznesu.

Więcej informacji na temat agendy i prelegentów znajduje się na stronie UNIGLOBAL.
Aby zarejestrować się na wydarzenie, należy wypełnić formularz rejestracyjny online lub przesłać formularz zgłoszeniowy umieszczony na ostatniej stronie agendy na adres: pavel@uni-global.eu

„Kredyty subprime, pomimo wysokiego ryzyka, są bardzo chętnie udzielane przez pożyczkodawców. Cieszą się też coraz większym zainteresowaniem klientów, nawet pomimo wysokiego oprocentowania takiej pożyczki. Myślę, że ze względu na specyfikę tego typu świadczeń, rynek ten powinien być poddawany kontroli ze szczególną uwagą. Spotkania poświęcone omówieniu kwestii regulacyjnych, ale też perspektyw dalszego rozwoju rynku kredytów subprime są bardzo przydatne i pomocne w jego profesjonalizacji. European Subprime Credit Forum jest właśnie takim wydarzeniem.” – komentuje Tymon Zastrzeżyński, ekspert pozyczkaportal.pl.