Co kupić na dzień ojca?

Jak wynika z raportu ojciec jest przez większości Polaków uważany za ważną osobę w życiu. Dla 21% ankietowanych to tata jest najważniejszym autorytetem, a dla 16% – przyjacielem. Zdaniem 15 % badanych to właśnie ojciec jest osobą, która najlepiej doradzi w potrzebie. Nie dziwi nikogo fakt, że każdy chce odwdzięczyć się za trud wychowywania, obdarowując ukochanego rodzica prezentem. Jednak w kwestii wyboru podarunku dla ojca odpowiedzi były dość zróżnicowane. Najwięcej respondentów, bo aż 19% stwierdziło, że najlepszym prezentem będzie wspólnie spędzony czas. Niemal co piąty ankietowany spędzi 23 czerwca w towarzystwa swojego ojca. Na drugiej pozycji, co do najlepszych prezentów na dzień ojca, ulokowały się elektroniczne gadżety. Na trzecim miejscu są drobne prezenty w postaci skarpetek, krawatów, czy innych elementów garderoby. Książkę planuje podarować tylko 9% ankietowanych.

Czy prezenty muszą być drogie?

Gadżety do auta i motocykla, bilet na mecz, czy nowa wędka to prezenty, które mogą nadszarpnąć nasz domowy budżet, tym bardziej, że jest to w okresie wakacyjnym, gdzie mamy już zaplanowane pewne wydatki związane z wyjazdami. Czy Polacy musze korzystać z dodatkowego źródła dochodu jakie są chociażby chwilówki? Dla ankietowanych najważniejszym kryterium przy wyborze prezentu jest jego koszt. Wprawdzie cena prezentu przeznaczonego na Dzień Ojca jest o wiele niższa od prezentu na Dzień Matki – dokładne dane na ten temat znajdziesz w artykule Dzień Matki, czyli co dla mamy mamy? – to na podarunek decyduje się 53% ankietowanych. 73% ankietowanych nie zamierza przekroczyć kwoty 100 zł, 21 % osób ma odłożone na prezent pomiędzy 100 a 300 zł, a tylko 6 % może pozwolić sobie na wydatek powyżej 300 zł. Jak wynika z raportu dla Polaków najważniejsza w tym dniu jest pamięć i gest, niż podarunek. Każdy powinien zadzwonić lub odwiedzić swojego rodzica, żeby złożyć mu najserdeczniejsze życzenia z okazji jego święta. Dla ankietowanych o wiele cenniejszym prezentem od różnego typu gadżetów jest wspólnie spędzony czas.

Gdyby jednak wydatki czerwcowe przekroczyły twoje domowe fundusze zawsze możesz skorzystać z instytucji pozabankowych i wesprzeć się przed kolejną wypłatą szybką pożyczką online.