Prezent dla duszy, nie dla bytu

Jak wynika z badania, prezentem idealnie pasującym na Dzień Matki oraz uniwersalnym dla większości kobiet są kwiaty. Ponad 36 proc. badanych wybierze właśnie ten rodzaj prezentu dla swojej mamy. Jeszcze jednym trafnym pomysłem według Polaków jest biżuteria. Nie musi ona być super droga, bardziej zależy na indywidualnym podejściu, co może zapewnić biżuteria spersonalizowana. Istnieje wiele możliwości, jedną z których jest na przykład wygrawerowanie życzeń na bransoletce lub pierścionku. Blisko 9 proc. badanych chce zafundować mamie chwilę relaksu. Tutaj wybór pada na voucher do SPA lub na kolację w eleganckiej restauracji. Swojej popularności nie traci także prezent-książka, który za odpowiedni podarunek uważa 9 proc. ankietowanych. Wonga zapytała także o prezenty, których nie wypada wręczyć mamie z okazji jej święta. Co trzeci respondent uważa, że najbardziej nieudanym prezentem jest krem przeciwzmarszczkowy. Może on wywołać więcej negatywnych emocji, niż zachwytu. Nietrafionym prezentem będą także akcesoria kuchenne lub zastawa stołowa. Z tego wynika, że wolimy od prezentów praktycznych preferujemy prezenty, które wyrażają nasze emocje. Możliwe, że część z nas poświęci nawet chwilę oraz zrobi prezent własnymi rękami, tak jak w dzieciństwie.

Czy prezent musi być drogi ?

Voucher do SPA, kolacja w restauracji, biżuteria lub piękny bukiet są świetnym prezentem dla każdej matki, jednak mogą one sporo kosztować. Może to być sytuacja trudna dla naszego budżetu, tym bardziej że w maju już mieliśmy już kilka powodów do większych wydatków. Czy w związku z tym Polacy potrzebują dodatkowego zastrzyku gotówki uzyskanej chociażby dzięki chwilówce? Jak wynika z badania, zdecydowana większość, bo aż 74 proc. ankietowanych, przeznaczy na prezent z okazji Dnia Matki nie więcej niż 100 zł. Blisko 20 proc. wyda na ten cel maksymalnie 300 zł. Jedynie 5 proc. Polaków zastanawia się nad prezentem, który będzie kwotowo przekraczał 300 zł. Polacy najwidoczniej wychodzą z założenia, że liczy się nie prezent, tylko gest. Z pewnością, czas poświęcony rodzinie zawsze będzie lepszym prezentem od najdroższych upominków.

Jeżeli jednak damy się porwać zakupowym szaleństwom i po wydatkach świątecznych zabraknie nam kasy można skorzystać z licznej oferty instytucji pozabankowych i wesprzeć się przed wypłatą szybką pożyczką online.