Czas i miejsce kongresu

Osoby zainteresowane obszarem regulacji odnoszących się do zarządzania wierzytelnościami powinny zaznaczyć w kalendarzach datę 24.04.2018 r. Właśnie tego dnia w warszawskim Hotelu Marriott przy Al. Jerozolimskich 69/75 rozpocznie się VI edycja Kongresu Regulacji Prawnych. Start wydarzenia organizowanego przez KPF planowany jest na godzinę 9:00. Po krótkim wstępie rozpoczną się prelekcje i panele dyskusyjne.

Tematyka Kongresu Regulacji Prawnych

Przedsięwzięcie, które doczekało się już swojej szóstej odsłony, porusza kwestie związane z zarządzaniem wierzytelnościami. Kongres służy przedstawieniu i omówieniu najważniejszych zmian legislacyjnych. Polski rynek wierzytelności staje w obliczu nowych norm, płynących zarówno z Unii Europejskiej, jak i od krajowych prawodawców. Taka sytuacja wymusza nieustanną adaptację do zmiennych warunków, w czym pomóc ma właśnie Kongres Regulacji Prawnych. Uczestnicy wydarzenia postarają się również określić szanse i ryzyka związane z wdrożeniem nowych ram legislacyjnych.

Niektóre z tematów dyskusji:

  • Nowe europejskie regulacje dla branży zarządzania wierzytelnościami – w kierunku ram prawnych rynku NPL;
  • Zmiany w otoczeniu prawnym komorników sądowych z perspektywy wierzycieli;
  • Zmiany legislacyjne i ich wpływ na sektor Zarządzania Wierzytelnościami (RODO, PSD2, AML4).

Do kogo kierowane jest wydarzenie?

Kongres Regulacji Prawnych to spotkanie organizowane przede wszystkim dla pracowników:

  • windykacji,
  • departamentów prawnych,
  • restrukturyzujących banki.

Wydarzenie skrojone jest również na miarę środowiska komorniczego. Cenną wiedzę na Kongresie mogą znaleźć też wierzyciele, zarówno pierwotni, jak i wtórni. Każdy, kto styka się zawodowo z zagadnieniami związanymi z wierzytelnościami, pozna na konferencji najświeższe regulacje prawne w tym zakresie. Zdobyte informacje z pewnością przydadzą się w wykonywaniu codziennych obowiązków w pracy.

Jak dołączyć do uczestników konferencji?

Wszyscy chętni do wzięcia udziału w VI Kongresie Regulacji Prawnych powinni odwiedzić stronę internetową KPF. W zakładce “Wydarzenia” należy odszukać Kongres i przejść do rejestracji. Wystarczy wypełnić krótki formularz i dokonać opłaty za uczestnictwo.

Osoby, które zdążą zapisać się do 12 kwietnia, skorzystają z promocyjnej ceny 849 zł netto. Później koszt udziału pierwszego zgłoszonego uczestnika wzrasta do 1090 zł. Jeśli w formularzu zgłaszanych jest więcej osób, opłata za kolejnych wyniesie 849 zł netto. Co więcej, uczestnicy zeszłorocznej edycji, mogą liczyć na 5 proc. rabatu.

„Zmiany legislacyjne na rynku zarządzania wierzytelnościami to spore wyzwanie. Takie wydarzenia jak Kongres Regulacji Prawnych z pewnością ułatwiają ich wdrażanie i sprawne odnalezienie się w nowych warunkach. Dlatego, cieszymy się, że możemy wspierać Kongres, obejmując go patronatem medialnym” – komentuje Tymon Zastrzeżyński, ekspert pozyczkaportal.pl.